Kāpēc studijas ārzemēs ir laba izvēle?

studenti

Pēc vidusskolas atestāta iegūšanas jaunajam cilvēkam ir jāpieņem viens no pirmajiem svarīgajiem lēmumiem dzīvē – ko darīt tālāk? Protams, šķiet tikai loģiski, ka ir jāizglītojas tālāk. Kādi ir varianti? Universitāte vai kāda profesionālā skola.

studentiLatvijā ir gan daudz universitāšu un augstskolu, kas piedāvā plašu studiju programmu klāstu, gan arī pietiekami daudz profesionālo skolu tiem, kuri īsākā laikā vēlas iegūst sev noderīgu profesiju, bet pagaidām nedomā par augstākās izglītības iegūšanu.

Bet kā laba alternatīva vēl pastāv mācības ārzemēs, jo tagad taču izglītības sistēma pasaulē ir atvēra, jaunieši brīvi var ceļot, doties uz jebkuru valsti un iestāties to universitāšu izvēlētajās studiju programmās. Tālāk daži argumenti, kāpēc mācības ārzemēs var būt laba izvēle.

Pasaules redzējums ir nenovērtējams

Studijas ārzemēs var būt tāda kā izkāpšana no komforta zonas, jo ir cita valoda, mentalitāte, paradumi, ikdienas kārtība. Tas ir sociāls un kūltūras pārlēciens citā skatupunktā.

Un šāda pozīcija var būt noderīga mūsdienu jauniešiem, kuriem jāveido valstu nākotnes, to attiecības, politika. No attāluma vienmēr viss šķiet savādāks, biedējošāks. Tāpēc kādu laiku nomainīt vidi un gūt citus iespaidus nemaz nav tik slikti.

Paplašini savu darba tirgu

Ārzemēs iegūta augstākā izglītība var drošāk pavērt ceļu uz karjeru jebkurā pasaules valstī. Protams, ka to var izdarīt arī tad, ja studējat Latvijā, bet ārzemēs iegūtā pastiprinātā valodas un kultūras pieredze, kontakti, kas veidojas šajā valstī – tas viss var veicināt labas karjeras izveidi ne tikai ārvalstīs, bet arī kādā starptautiskā uzņēmumā Latvijā.

Ja jums ir laba izglītība un diploms no ārvalstu universitātes, tad pastāv liela iespēja, ka varēsiet atrast labi apmaksātu darbu. Un jāņem vērā, ka algas citās valstīs labiem speciālistiem ir daudz augstākās nekā Latvijā.

Protams, ka jauniešus jāmudina palikt Latvijā un veidot mūsu valsti, ko arī lielākā daļa dara, bet vienmēr ir kāds, kuram vajag kaut ko vairāk, kurš var izdarīt vairāk un kuram trūkst plašuma. Mācības ārzemēs var būt pirmais solis šajā augstajā lidojumā.

Apgūsti inovatīvas profesijas

Tehnoloģijas, zinātne, medicīna – tas viss attīstās tik ātri, ka nemitīgi mainās un veidojas arī jaunas darba vietas un profesijas. Tagad runājam par daudziem tādiem speciālistiem, par kuriem pirms divdesmit gadiem varbūt neviens nebija dzirdējis.

Un droši vien, ka pēc vēl desmit vai divdesmit gadiem būs jaunas nozares un jaunas iespējas apgūt vēl nebijušas profesijas un jomas. Ne vienmēr visas inovācijas ātri ienāk arī Latvijas izglītības sistēmā.

Bet, ja jaunietis grib, jau tagad ārzemju labākajās universitātēs var studēt progresīvas zinātnes, apgūt jaunas disciplīnas un kļūt par pieprasītu speciālistu

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *