Precīza diagnoze arī sarežģītos gadījumos – magnētiskā rezonanse

magnētiskais-rezonans

Ne vienmēr ārsta apmeklējums rezultējas ar skaidru diagnozi un ārstēšanās plānu. Gadās, ka situācija ir neskaidra, izmantotās diagnostikas metodes nedod vēlamo rezultātu un neļauj ārstam noskaidrot simptomu cēloni.

magnētiskais-rezonansEs ar savām stiprajām un lēkmjveidīgajām muguras sāpēm jau vairākus mēnešus apmeklēju dažādus ārstus, terapeitus, veicu analīzes un pārbaudes, bet tā arī nevienam ārstam neizdevām noteikt, kas ir sāpju cēlonis un kā to novērst. Galu galā mani nosūtīja uz magnētisko rezonansi, kas ir dārgs izmeklējums.

Uz valsts apmaksāto izmeklējumu jāgaida vairāki mēneši, mans pieraksts bija pēc pieciem mēnešiem. Bet sāpes pastiprinājās, tāpēc nolēmu izmantot savus ietaupījumus, lai magnētisko rezonansi veiktu par saviem līdzekļiem, jo ārsts apgalvoja, ka šajā gadījumā magnētiskā rezonanane varētu būt vienīgais risinājums, jo citas metodes jau ir izmantotas un nav devušas vēlamo rezultātu.

Magnētiskā rezonanse ir visefektīvākā vizuālās diagnostikas metode. Tāpēc arī nolēmu lieki neriskēt un negaidīt šos daudzos mēnešus rindā uz izmeklējumu.

Magnētiskā rezonanse ļauj iegūt visaugstākās precizitātes un kvalitātes vizuālās diagnostikas attēlus, kas ārstam ļauj pamanīt pat vissīkākās izmaiņas organismā. Tādā veidā izdodas noteikt precīzas diagnozes arī sarežģītos un neskaidros jautājumos.

Tāds bija arī mans gadījums, jo līdzšinējie izmeklējumi un medikamenti nebija devuši vēlamo rezultātu un atvieglojuši sāpes. Tāpēc magnētiskā rezonanse bija mana pēdējā cerība. Izvēlējos maksāt par diagnostiku pati, tāpēc iepazinos ar vairāku veselības aprūpes iestāžu cenrāžiem.

Gribēju izmantot izdevīgāko piedāvājumu. Labu cenu un ātru pierakstu magnētiskajai rezonansei atradu “Veselības centru apvienības” poliklīnikā. Tur magnētisko rezonansi varēju saņemt jau pēc četrām dienām. Un izmaksas bija nedaudz zemākas kā citās vietās, kur interesējos.

Pirms magnētiskās rezonanses izmeklējuma māsiņa palūdza man noņemt visas rotaslietas un ierasties arī bez kosmētikas, jo aparātam tas var kaitēt. Mans mugurkaula izmeklējums ilga nepilnu stundu. Tās laikā man bija nekustīgi jāguļ uz galda, ko ievietoja lielā tunelī ar magnētu. Tika uzņemti attēli, pēc kuriem arī veiskmīgi izdevās atrast manu sāpju cēloni.

Bija kādi mikroskopiski bojājumi mugurkaula skriemeļos, kas skāra arī kādu nervu, tāpēc sāpes bija tik asas. Ar citām diagnostikas metodēm šo bojājumu nevarēja konstatēt tā īpatnējās pozīcijas dēļ. Pēc izmeklējuma es varēju doties mājās, nebija nekādu ierobežojumu.

Ārsts man izrakstīja medikamentus, ka palīdzēja mazināt sāpes un nozīmēja operācijas laiku, jo vajadzēja salabot bojājumu vietu. Līdz operācijai bija jāgaida trīs mēneši, bet vismaz bija skaidrs, kur ir problēma.

Tas deva cerību, ka pēc operācijas pilnībā atbrīvošos no sāpēm. Vienīgi ārsts brīdināja, ka būs jāievēro saudzīgs režīms, nevarēs nodarboties ar dažām sportiskām aktivitātēm, bet citas būs pat ieteicamas.

Manētisko rezonansi var veikt visiem pacientiem bez vecuma ierobežojuma, izmeklējums ir nekaitīgs un nesāpīgs. Pacientiem, kuri nevar saglabāt miera stāvokli vai sirgst ar klaustrofobiju, izmanto vispārējo narkozi.

Vienīgie ierobežojumi ir grūtniecības pirmajā trimestrī, pacientiem ar mākslīgajām vārstulēm, kardio un neiro stimulatoriem, metāla svešķermeņiem, iekšējās auss implantiem, jo šīs ierīces nav savienojamas ar magnētisko rezonansi.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *