Urīna nesaturēšana – izplatīta problēma gados veciem cilvēkiem

vecs cilvēks

Līdz ar organisma novecošanos cilvēkiem palielinās risks saslimt ar dažādām slimībām, tāpēc ārsti iesaka civlēkiem mūža otrajā pusē biežāk veikt profilaktiskas pārbaudes, īpaši rūpēties par sabalansētu uzturu un aktīvu dzīvesveidu, jo tas uzlabos vispārējo veselības stāvokli un paildzinās mūžu.
Tomēr vecums gribot vai negribot pienāk ar kādu organisma sistēmu problēmām, muskuļi var nebūt tik elastīgi. Vecāka gadagājuma cilvēki arī sastopas ar dažādām vecuma izraisītām neiroloģiskām un smadzeņu saslimšanām – Alcheimera slimību, Parkinsona slimību, demenci.

Tās būtiski ietekmē dzīves kvalitāti. Tāpat ar vecumu arī kaulu sistēma kļūst trauslāka, It īpaši sievietēm, tāpēc pat neliels kritiens vai sasitums var beigties ar nopietnāku lūzumu, kas var atstāt sekas.

It īpaši, ja lauztas ir gūžas, kas ir viena no biežāk traumētajām ķermeņa daļām gados vecākiem cilvēkiem. Daudzas no šīm veselības problēmām, ar kurām saskaras gados vecāki cilvēki, pavada arī citi simptomi, kas atkarīgi arī no funkcionālajiem traucējumiem. Viena no šādām problēmām slimiem un gados veciem cilvēkiem ir urīna nesaturēšana.

Urīna nesaturēšana ir dažāda lieluma nekontrolētas urīna noplūdes, ko izraisa traumas, neiroloģiskas saslimšanas, muskulatūras vājums, funkcionāli traucējumi. Vecu cilvēku aprūpe bieži vien iekļauj arī rūpes par viņu higiēnu – aizsardzību pret nesaturēšanām.

Tādos gadījumos vispirms vajag izvērtēt nesaturēšanas intensitāti un veidu, lai varētu izvēlēties atbilstošākos higiēnas aizsarglīdzekļus. Ja urīna nesaturēšana ir neliela un cilvēks vajadzības gadījumā pats var apmeklēt labierīcības, lai parūpētos par tīrību un higiēnas līdzekļu maiņu, tad pašlīmējošie ieliktņi, paketes būs piemērots risinājums, lai pasargātu apģērbu no nelielām noplūdēm un radītu pārliecību par sevi ikvienā situācijā.

Bet, ja noplūdes ir lielākas vai arī gados vecais tuvinieks ir ierobežots savās kustībās un nevar pats apmeklēt labierīcības, neizjūt vajadzību to darīt, tad vajadzīgi lielāku drošību sniedzoši higiēnas līdzekļi – uzsūcošās apakšbikses, jostbikses un autiņbikses pieaugušajiem. Visi šie higiēnas līdzekļi nopērkami jebkurā aptiekā, izvēloties atbilstošu izmēru un produkta veidu.

Tīrība un komforts, ko sniedz urīna nesaturēšanai piemērotie higiēnas līdzekļi, palīdzēs gados vecajiem tuviniekiem nevairīties no sabiedrības, turpināt nodarboties ar saviem hobijiem, būt aktīviem un dzīvespriecīgiem.

TENA – atbalsts vecu cilvēku aprūpē

TENA ir viens no vadošajiem ražotājiem, kas piedāvā augstākās kvalitātes higiēnas līdzekļus urīna nesaturēšanas pacientiem. TENA produkcija arī iekļauta valsts kompensējamo medicīnas palīglīdzekļu sarakstā.

TENA ražo arī dažādus mazgāšanās un ādas aizsarglīdzekļus, kas īpaši pielāgoti pacientiem ar urīna nesaturēšanu, gados veciem pacientiem, kopjamiem civlēkiem, kuri paši nevar sevi pilnvērtīgi aprūpēt. TENA ir atbalsts ne tikai pacientiem, bet arī viņu aprūpes personām. Mājaslapā tena.lv var iepazīties ar produkciju un arī noderīgu informāciju par urīna nesaturēšanu.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *