Tur aiz mākoņiem ir mēness

lidojums

Ceļot ir brīnišķīgi! Esmu ceļojusi gan ar auto, gan ar autobusu, skatījusies pa logu no vilciena, šūpojusies jūras viļņos kopā ar prāmi un daudzkārt lidojusi. Visātrāk mērķa sasniegšana, protams, notiek ar lidmašīnu, taču vienlaikus tā ir arī visneomulīgākā sajūta. Un tomēr! Pastāstīšu par savu skaistāko lidojumu, ko nācies piedzīvot.

lidojums Savulaik, lai sagādātu aviobiļetes, bija jādodas uz tūrisma aģentūru vai lidsabiedrības kasi, mūsdienās tas ir pavisam elementāri – pāris klikšķi internetā un tavas aviobiļetes ir kabatā.

Studiju laikā vasarā bija aktuāli sagādāt papildu līdzekļus, un tā kā ar svešvalodām biju uz tu, labprāt piekritu pāris mēnešu pastrādāt par auklīti Dānijā. Lidojums turp ilga nepilnas divas stundas un no saulainās Rīgas nokļuvu lietainajā Kopenhāgenā.

Ģimene bija jauka, man bija iespēja ar viņiem kopā iepazīt Dāniju un tās cilvēkus, piedzīvot naksnīgu izklaidi Kopenhāgenas klubos, nosvinēt vasaras saulgriežus dāņu stilā, pirmo reizi mūžā akvārijā redzēt haizivis, un tomēr, diena, kad pienāca mans lidojums mājās man šķita kā pati brīnišķīgākā diena tovasar.

Biju sagatavojusi savas aviobiļetes un man nebojāja garastāvokli pat tas, ka Kopenhāgenā atkal lija lietus. Bija vēls vakars, un es pāris stundu pavadīju lidostā, gaidot savu reisu.

Iekāpšana lidmašīnā ritēja raiti, uzrādīju savu aviobiļeti, ierastās instrukcijas, un mēs jau ieskrējāmies, lai paceltos debesīs. Cēlāmies virs Kopenhāgenas namiem, un domāju, cik gan nejauks būs brauciens, apkārt viss tumšs, drūms, lietains, bet, kad ielidojām mākoņos, vispār nodomāju – re, migla, vispār nebūs ko redzēt.

Un tad man aizrāvās elpa. Kad pacēlāmies virs mākoņiem, man caur iluminatoru pavērās visfantastiskākais skats, kādu esmu baudījusi lidojuma laikā. Neviens saullēkts vai saulriets man pēc tam nav sagādājis tik ļoti lielu vizuālo baudījumu kā šis pilnmēness, kurš savu gaismu vāliem lēja uz gubu mākoņu čupām. Mirklis likās kā ar maģiju piepildīts, pilns miera, maiguma un nostalģijas. Katru reizi, kad dzirdu Credo dziesmu “Tur aiz mākoņiem ir saule”, es patiesībā atceros – tur aiz mākoņiem ir arī mēness.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *