Vecums nav šķērslis, bērni padara mūs jaunākus

mazulis-ar-mammu

Ikvienam cilvēkam sava veselība ir jāsaudzē, ja vēlamies nodzīvot lielisku, piedzīvojumiem bagātu dzīvi. Mūža nogalē ikviens no mums domās, cik labi bija pasaudzēt sevi tur, kur parasti sevi izšķiežam, un tieši pretējo – cik labi bija riskēt, zinot, ka rezultāts var būt krietni labāks. Veselība vienmēr ir gandrīz kā laimes spēle un, lai kā mums, cilvēkiem, negribētos, pamatā par esam atbildīgi paši.
Jā, ārstiem, kuri izglītojušies tieši cilvēku ārstēšanā, var gadīties misēkļi, taču ir jāsaprot, ka viņi nav arī dievi. Un tomēr, ja ir jāizvēlas, starp privātu un valsts apmaksātu ārstu, reizēm ir vērts tomēr nepažēlot naudu un izvēlēties laipnu, atsaucīgu speciālistu.

Savulaik kāda mana paziņa ar savu vīru mēģināja tikt pie mazuļa. It kā veselība abiem šķita laba, taču kā tas mēdz notikt mūsdienās, dabiskā veidā māte daba jaunos pārus ne vienmēr aplaimo uzreiz.

Tad nu lai noskaidrotu, ko darīt situācijas labā, mana paziņa izvēlējās aiziet pie ginekologa kādā no slimnīcām, kurš veica dažādus izmeklējumus, izrakstīja recepti, lai ārstētu piena sēni, un pateica, ka viņa esot vesela. Par laimi, tā izrādījās taisnība, un drīz vien pieteicās mazulis.

Pēc dzemdībām, runājot ar citu jauno māmiņu par pieredzi, mana paziņa jutās nedaudz sarūgtināta, ka pie valsts dotētā ginekologa nepārtraukti nepameta sajūta, ka notiek kā konveijerā. Attieksme varbūt bija gana laipna, taču viņas problēmās iedziļināšanās notika vispārēji un diezgan pavirši.

Labi, ka gēni ir labi, līdz ar to viss notika mierīgi, taču nākamajā grūtniecībā paziņa vēlējās būt droša, ka viņu gaidību laikā uzmanīs profesionāli un rūpīgi, lai būtu droša, ka mazulim viss būs kārtībā, jo manai paziņai bija jau 40 gadu, un, ja būsim godīgi, tas jau ir zināms riska vecums, lai kļūtu par māmiņu.

Pēc pirmās pieredzes mana paziņa izvēlējās ārstu Rīgā. Izvēlētā ārste bija Ineta Vasaraudze, kuras klīnika atrodas Rīgā pašā centrā, un jau pirmajā reizē ultrasonogrāfijā atklājās cista. Dr.Vasaraudze ieteica antibiotiku ārstniecības kursu, jo vēlējās būt droša, ka sieviete būs pilnīgi vesela, kad ar vīru centīsies tikt pie otrā mazuļa. Šķiet, tā bija pareiza izvēle, jo pēc kursa iziešanas, mana paziņa ar pašu pirmo reizi kļuva grūta.

Nu ģimenē aug divi braši puikas, un kad paziņai jautāju, vai nav grūti būt par mammu salīdzinoši vēlā vecumā, uz ko saņēmu atbildi: “Vecums nav šķērslis, jo bērni padara mūs jaunākus!”.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *