Pārsteigums kamīnā

rupaties par dumvadu

Nupat jau ir pats īstākais laiks, kad kurināt savā mājā kamīnu, uzvilkt vilnas zeķes, dzert karstu tēju un sēdēt pie kamīna, lai vērotu, kā tajā liesmas mēles aprij kārtējo malkas pagali. Siltums no tā nāk brīnišķīgs, un rodas patiesi omulīga mājas sajūta, kuru tieši šajos sniegotajos laikos tā vien gribas saglabāt. Domāju, ka ikvienam ir tāds sapnis, vismaz kādreiz kaut ko tādu piedzīvot. Dažiem veicas, ja ir māja ar kamīnu, jo tā ir gandrīz vai ikdiena ziemā, citiem to izdodas piedzīvot, ja paviesojas kādās mājās ar kamīnu, vai arī ja izdodas pabūt ballītē viesu namā, kur piedāvā šādu ekstru.

Mēneša sākumā biju pie kādiem saviem radiņiem uz jubileju, kur tieši šāda idille bija iespējama. Uzklāts galds, kamīnā uguns un apkārt – mīļi cilvēki. Taču vēl ļoti labi atceros, ka vasarā kas tāds te nebija iespējams.

Svarīgi ir rūpēties par dūmvadu

rupaties par dumvaduKad ciemos pie saviem radiem biju vasarā, viņiem bieži vien kamīnā bija „pārsteigumi”. Dažreiz tās bija putnu spalvas, citreiz ligzda, bet vēl kādā reizē – iekrituši putni. Jā, viņiem tur gāja interesanti, jo uz skursteņa bija iekārtojušies putni un ik pa laikam tiem gadījās neveiksmes. Mans radinieks regulāri kāpa uz jumta, lai tīrītu nost putnu ligzdu, taču ik pa laikam viņš sauca speciālistu, kurš apskatīja dūmvadus. Ir svarīgi, lai dūmvadi būtu tīri, jo tas ir visas mājas drošības pamatā. Ik pa laikam var dzirdēt dažādus stāstus, kad ģimene zaudē savu mājokli, un tikai tāpēc, ka dūmvadi iepriekš nebija pārbaudīti.

Tomēr maniem radiniekiem tas bija dubultsvarīgi dēļ putniem, kuri tik tiešām regulāri taisīja savas ligzdas uz skursteņa un brīnījās, kad pa dūmeni sāka nākt dūmi. Reizēm pat vasarā bija gana vēss, kad prasījās kādu siltumu.

Ziemā siltums gan drošs, gan bīstams

Kad biju ciemos pie radiem, painteresējos, cik reizes tad šogad viņam sanācis kāpt uz jumta dēļ putnu mājokļa. Izrādās, pa visu vasaru – trīs reizes. Nemaz nerunājot, ka arī kamīns regulāri bija jāatbrīvo no putnu atstātajiem brīnumiem. Taču par laimi tagad, ziemā, šis jautājums ir atrisinājies, jo regulāri kurina kamīnu un kurš gan putns tagad taisa ligzdu?

Bet mums atliek vien baudīt kamīna siltumu, mājīgos apstākļos parunāt ar savu ģimeni, radiem, draugiem un saprast, ka siltums, kas nāk no kamīna, dod siltumu arī attiecībās. Šī sajūta, ko varam iegūt vien gada aukstākajos mēnešos, dod spēku laikā, kad ārā ir tik tumšs.

Tomēr lai tas tiešām būtu kā patīkama omulīga sajūta, ir laicīgi jāparūpējas par drošību, pārbaudot, vai dūmvadi ir kārtībā.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *