Regulāri sāp galva?

galvassāpes

Galvassāpes ik pa laikam piemeklē katru. Tas var būt stresa, neizgulēšanās vai kādu slimību iespaidā. Bet parasti tās var labi ārstēt un kontrolēt. Tomēr gadās cilvēkiem sastapties ar situāciju, kad galvassāpes ir regulāras, stipras, nereaģē uz medikamentiem, tām nav izskaidrojuma. Tad ir iemesls kļūt uzmanīgiem un nopietni pievērsties sava veselības stāvokļa noskaidrošanai.

Ar galvassāpēm reti dodas pie ārsta

Iespējams, ka galvassāpes ir viens no tiem simptomiem, ar kuru pacienti visretāk apmeklē ārstu, jo pieņem, ka gan jau pāries, iedzer kārtējo pretsāpju tableti. Un daudziem tā tablete jau kļūst par ikdienu. Ar laiku tablete vairs tā īsti nepalīdz, tāpēc samazinās darbaspējas, koncentrēšanās, miega kvalitāte. Tāpēc ārsti mudina regulāras un gana spēcīgas galvassāpes neatstāt bez ievērības. Var sākt kaut vai ar ģimenes ārsta apmeklējumu.

Tāpat skaidrību viest var labs neirologs, kura tiešajos kompetences ietvaros ietilpst galvassāpes, migrēna. Neirologs arī varēs vajadzības gadījumā norīkot uz kādiem specifiskiem izmeklējumiem, kas atklās galvassāpju cēloni. Labs neirologs arī izvēlēsies efektīvāko ārstēšanas metodi. Neirologam arī ir pietiekamas zināšanas, lai uz pacienta situāciju skatītos plašāk, lai ņemtu vērā visus pacienta dzīvesveida un slimības vēstures faktorus, jo bieži vien galvassāpju cēlonis var būt pat vairāki faktori. Cilvēka nervu sistēma ir komplicēta un ļoti smalka tāpēc tās traucējumi nekad īsti nepaliek tikai vienā ķermeņa vietā, bet var atsaukties uz kopējo veselības stāvokli.

Bērniem un veciem cilvēkiem pie ārsta nekavējoties

Ja par galvassāpēm sūdzas mazi bērni vai pusaudži, kā arī cilvēki jau senioru vecumā, tad ar ārsta apmeklējumu noteikti nevajag kavēties, jo šajos gadījumos iemesli var būt nopietnāki un tiem vajadzīga akūtāka situācijas risināšana. Lai atrastu vispareizāko risinājumu situācijai, ir svarīgi noteikt precīzu diagnozi un sāpju iemeslu. Tāpēc ar pašdiagnostiku un minējumiem nav vērts nodarboties. Jo ātrāk tiek apmeklēts ārsts, jo labāk.

Galvassāpes un migrēna ir ārstējama

Ja ierastās tabletes pret sāpēm nelīdz, tad pacientam var šķist, ka nav jau vērts doties pie ārsta, jo viņš nevarēs palīdzēt. Bet tas ir maldīgs priekšstats. Ir daudz medikamentu un ārstēšanas metožu, ko ārsts var piemērot katra pacienta situācijai. Tādā veidā var atbrīvoties gan no regulārām un stiprām galvassāpēm, gan iemācīties sadzīvot ar migrēnu, kontrolējot un ārstējot to. Ja ir diagnosticēta migrēna, tad ārsts arī varēs sniegt ieteikumus, kā labāk koriģēt dzīvesveidu, lai lēkmes būtu mazākas, vieglākas un notiktu retāk.

Varbūt daudzi nav par to dzirdējuši, bet dažviet Latvijā darbojas tā saucamie Galvassāpju kabineti. Tajos tieši šajā jomā pieredzējuši speciālisti katram pacientam ar individuālu pieeju palīdz risināt galvassāpju un migrēnas problēmas.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *