Neesi pabeidzis vidusskolu?

skola

Dzīvē gadās dažādi, ir situācijas, kurās rīkojamies pēc tā brīža labākās izpratnes, bet ne vienmēr tas izrādās labākais lēmums, ja skatās ilgtermiņā. Tādi pavisam noteikti ir lēmumi un izvēles, ko izdarām attiecībā uz savu izglītību. Ja arī pēc kāda laika kaut ko nožēlojam, gadās, ka vilciens jau ir aizgājis, nevaram atgūt zaudēto.

Mācību pamešana ir diezgan bieži dzirdēts secenājis gan pusaudžiem, kuri mācās vidusskolā, gan jauniešim, kuri studē universitātē. Ja gadās grūtības vai blakus apstākļi, kas liek piepūlēties, tad kāds arī padodas šo grūtību priekšā.

Taisnības laba jāsaka, ka ne vienmēr tās ir grūtības. Tas var būt arī kāds patīkams vilinājums. Zinu jauniešus, kuri nepabeidza vidusskolu, jo labāk gribēja strādāt un nopelnīt savu naudu. Tagad ir pagājuši gandrīz desmit gadi, bet ir vienaudži kuriem ir vairākas augstākās izglītības, kā arī tādi, kuri nav ieguvuši pat vidusskolas diplomu.

Ko darīt, ja pēc gadiem saproti, ka esi kļūdījies, ka izglītība tagad tiešām noderētu? Darba tirgū situācija nav tā labākā. Ja grib cerēt kaut uz puslīdz pieklājīgu atalgojumu, tad jau nu vidusskolas izglītībai vismaz ir jābūt!

Ir iespēja doties uz vakarskolu. Daudzās pilsētās tāda ir pieejamas. Tomēr pret šo opciju ir zināma pretestība, tur vairāk iederas jaunieši, kuri tikko vēl bija vidusskolā, bet kādu apstākļu dēļ šajā gadā vairs nevar iet. Tie, kuriem jau ir vairāk gadu, jau bērni paaugušies, ir kauns sēdēt vienā klasē ar padsmitgadniekiem un mācīties matemātiku vai dabaszinības.

Tāpēc tieši šie cilvēki ļoti augsti vērtē tādu pakalpojumu kā tālmācības programma, kas ļauj vidusskolas mācību vielu apgūt mājās tādā tempā, kāds ir piemērots viņa dzīves ritmam. Tālmācības programma ir kvalitatīva izglītība, kas dod iespēju iegūt vidusskolas diplomu jebkurā vecumā. Nepabeigta izglītība ir sāpīga un pat kaunpilna lieta daudziem. Bieži vien mēs par to pat nenojaušam, jo šie cilvēki it kā izskatās veiksmīgi un normāli, strādā, audzina bērnus.

Bet tas viņiem prasījis lielas pūles, darbu, viņi nejūtas droši par savu pozīciju darba tirgū, kur viņus var izkonkurēt tie, kuriem ir labāka izglītība. Tas ir stress, kas var traucēt iegūt mieru un pārliecību par sevi. Tāpēc nekad nav par vēlu šo problēmu atrisināt. Latvijā pierasīta un kvalitatīva tālmācības programma atrodama http://www.talmacibasvsk.lv/.

 

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *