Zobu veselības profilakse atmaksājas

zobarsts

Ja nu reiz ir kāda lieta, kurā vērts ieguldīt laiku un pūles, tad tā ir zobu un mutes veselība. Jo beigu beigās viss var izvērsties pavisam slikti un vainagoties ar milzīgiem izdevumiem. Vai arī nolemtību dzīvot ar sliktiem, bojātiem, neestētiskiem zobiem.

Visi zobārsti nenogurstoši stāsta, ka rūpīga zobu kopšana cilvēkam jāsāk no viņa pirmā piena zoba parādīšanās. Un vidēji tas ir pus gada vecumā. No šī brīža vecākiem būtu jāsāk sava bērna zobus tīrīt divas reizes dienā. No dažu gadu vecuma jāsāk katru gadu apmeklēt higiēnistu un zobārstu arī tad, ja nav nekādu bojājumu pazīmju.

Bet cik daudzās ģimenēs tāda stingra zobu kopšanas un porfilakses kārtība tiek īstenota?

Būsim godīgi, gadās aizmirst iztīrīt vakarā zobus gan pašiem, gan bērnam, ēdam gana daudz cukurotas pārtikas. It kā jau rūpējamies par zobiem, tīrām, aizejam salabot, ja kaut kas sāp. Bet vai ar to pietiek? Vai tam nevajadzētu pievērst daudz nopietnāku uzmanību? Šāda nevērīga attieksme var bērnu nolemt liktenim, kad piena zobi stipri bojājas, tiek izrauti, jaunie zobi izaug ar kosmētiskiem defektiem, arī ir vairāk pakļauti kariesam.

Un galu galā pieaugušā vecumā tas var novest pie ļoti lielām izmaksām, ja gribēsies sakārtot zobu un mutes veselību, iegūt skaistu smaidu. Bet, ja būtu veltītas pienācīgas rūpes par zobiem jau no pirmā dzīves gada, tad tas viss nebūtu nepieciešams.

Izmaksas par plašu zobu labošanu, koriģēšanu un pat protezēšanu var būt mērāmas daudzos tūkstošos eiro.

Rūpes par zobiem tomēr ir saistāmas ar ieradumu un dzīvesveidu. Ja to sāk jau no agras mazotnes, ja vecāki nav devuši šajā ziņā bērnam nekādas atlaides, ja tā vienmēr uzskatīta par ļoti svarīgu lietu, ja regulāri apmeklēti zobu speciālisti arī profilaktiskos nolūkos, tad bērni šos paradumus pārņems un uzskatīs par dabiskiem arī savā ikdienā, kad vecāki vairs nestāv blakus, lai pārbaudītu, cik labi iztīrīti zobi.

Reģionos varētu būt atruna, ka nav uz vietas pieejami labi zobu speciālisti. Bet profilaktiska vizīte taču vajadzīga tikai reizi vai divas gadā. Tad taču risinājums varētu būt arī labs zobārsts Rīgā. Un tādu atrast noteikti nav problēma, jo labs zobārsts Rīgā būs pieejams daudzviet, atliek tikai ieskatīties internetā.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *