Pa kuru laiku izaug bērni?

berni

Pirmajos bērna dzīves gados vecākiem šķiet, ka laiks rit ļoti lēni. Katra diena ir mūžība. Esam katru mirkli kopā ar mazuli, jo viņš nevar pats neko paveikt. Viņš ir jāaprūpē visu diennakti. Un tad vecāki nogurst, grib, kaut ātrāk bērns paaugtos un sāktu pats visu darīt, visu nakti gulētu, nenāktu prasīt, lai palīdz katru sīkumu, padod, pienes, aiztaisa, attaisa. Un tad šie pirmie grūtie gadi ir pagājuši. Pēc tam laiks skrien divtik ātri, jo vairs nesaprotam, pa kuru laiku bērnam jau septiņi gadi, jāsāk iet skolā. Pēc tam jau pāri desmit gadiem, sāk parādīties mazs tīnis.

Un viss. Bērniem vecākus vairs nevajag, viņi sāk pamazām veidot savu pasauli, telpu. Vecāku loma tajā paliek arvien mazāka. Un tad vecāki grimst nostaļģijā par tiem gadiem, kad bērns bija mazs kunkulītis, kuram patika iegulties klēpī, kuru vajadzēja sasegt, paglaudīt, nodziedāt dziesmiņu. Kurš nevarēja beigt raudāt, ja mamma nav samīļojusi un piepildījusi mazo sirsniņu ar mīlestību.

Pa kuru laiku viņi izauga? Tādu jautajumu varam dzirdēt bieži. Un tad vairs nav ilgi jāgaida, kad jau klāt pirmais nopietnais izlaidums. Pamatskolas vai vidusskolas izlaidums jau ir nopietna robeža, kad vecāki saprot, ka bērns ir izaudzis, ka viņi vairs var tikai būt drošā aizmugure, bet viņiem jāļauj bērnam kļūt patstāvīgam, atbildīgam, pašam pieņemt lēmumus, gūt pieredzi.

izlaidumsVecāki pucē bērnus uz izlaidumu, skatās, kā viņi skaisti stāv ciemiņu priekšā ar puķu klēpi un diplomu rokās. Vecāki meklē dāvanas izlaidumā, kas tiešām iepriecinās: http://www.lieliskadavana.lv/davanas-izlaiduma.   

Un nobirdina arī pa kādai asarai, jo bērns ir nolēmis mācīties tālāk citā pilsētā. Tas nozīme, ka viņa istaba pavisam drīz būs tukša. Viņš atbrauks uz brīvdienām, bet arī tad vecākiem nebūs īsti laika, jo jāmācās, jāsatiek draugi, jāiet uz koncertu. Tāds ir dzīves ritums. Bērni pieaug ļoti ātri. Tāpēc jāizbauda tas laiks, kad bērniem vecāki vēl ir neaizstājami un vajadzīgi.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *