Kas notiks pēc desmit vai divdesmit gadiem?

nākotne Es vienmēr esmu brīnījies, ar cik vieglu attieksmi cilvēki paraksta hipotekāro aizdevumu līgumus, kas paredz finansiālas saistības uz ļoti daudziem gadiem. Tās ir pat vairākas desmitgades! Kredītu sakarā jau visiem ir zināms sauklis, ka pirms aizņemšanās ir rūpīgi jāizvērtē iespējas, vai varēs naudu atdot līgumā paredzētajos termiņos.

Kā vispār cilvēks ar zināt, kas ar viņa dzīvi notiks pēc pieciem, desmit, divdesmit gadiem? Kā var būt pārliecība, ka būsi dzīvs, darbspējīgs un pietiekami nopelnīsi, lai samaksātu hipotēku? Dzīvē var notikt tik daudzas negaidītas lietas, ka šāds lēmums ir tiešām riskants.

Bet tad pienāca brīdis, kad es pats parakstīju līgumu par hipotekāro kredītu uz divdesmit gadiem. Es iegādājos ģimenes māju, jo gribēju, lai mani bērni uzaug labā, skaistā un plašā vietā, gribēju pagalmu, kur skraidīt sunim. Ja mani vadītu bailes, ka pēc desmit gadiem pēkšņi varu zaudēt ienākums un arī māju, tad es līgumu neparakstītu. Bet mani vadīja vēlme uzlabot savu un savas ģimenes dzīvi, tāpēc es riskēju. Un cerēju, ka veiksme būs manā pusē.

Un visi turpmākie lēmumi būs kaut kādā ziņā sasaistē ar šo, jo man vajadzēs rūpēties par to, lai arī pēc desmit un vairāk gadiem varu maksāt par māju hipotēku.

Ja arī notiktu tā, ka māja tiek zaudēta, jo nevaru samaksā visu summu, tad es nenožēlotu, jo būtu vismaz kādu laiku dzīvojis tieši tā, kā vēlos, bērni jau būtu paaugušies, bet viņiem paliktu jaukas atmiņas. Uz citu dzīvesvietu var pārvākties vienmēr. Es kaut kādā ziņā biju gatavs, ka pastāv riska procents tādam scenārijam. Bet, ja nemēģina, tad tad taču pie nekā nevar tikt.

Un man ir jārūpējas, lai nākotne būtu veiksmīga un laimīga. No manis paša jau ir atkarīgs, vai būsu dzīvs un darbspējīgs. Vai droši šķērsoju ielu? Vai tiek veikta ikgadējā veselības pārbaude? Vai dzīvesveids atbilsts veselīgiem principiem? Vai naktī nestaigāju viena pa apšaubāmām vietām? Profilakse un piesardzība dod garantijas arī nākotnei. Tāpēc ceru, ka man izdosies visus šos gadus maksāt hipotēku. Pēc tam māja oficiāli būs mana. Es tajā pavadīšu rāmas vecumdienas. Un bērniem būs labs mantojums. Tas ir kaut kas paliekošs, tāpēc arī ļoti gribēju īstenot savu sapni par māju.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *