Sāpju slieksnis katram ir atšķirīgs

sapes

To, kas ir sāpes, zina katrs cilvēks un dzīva radība, jo jau kopš dzimšanas brīža ir jāsastopas ar lielākām vai mazākām sāpēm. Visā dzīves garumā sāpes ir klātesošas gan ikdienas sīkumos, gan nopietnās situācijās. Ir reizes, kad no sāpēm varam paši izvairīties, citreiz tās ir neizbēgamas, bet kādreiz apzināti izvēlamies izjust sāpes, jo tās nāk komplektā ar kaut ko citu, kas mums ir nepieciešams.

Katrs cilvēks arī sāpes izjūt un panes savādāk. To dēvē par sāpju slieksni, kādam tas ir zemāks, kādam augstāks. Tāpēc ne katrs vienādi labi panes sāpes. Vienam samaņa zūd jau no neliela sasituma vai sagriezta pirksta, bet cits ar lauztiem kauliem var mierīgi paciesties, kamēr tiek saņemta medicīniskā palīdzība.

Reizēm sāpes ir pašu izvēle

Protams, ka sāpes, kas saistītas ar traumām un nelaimes gadījumiem, mēs labprāt nekad nepiedzīvotu un nenovēlētu arī citiem, bet ir gadījumi, kad apzināmies, ka būs jāpacieš sāpes. Un sievietes jau noteikti zina par šādām situācijām.

Viena no tādām ir tad, kad cenšas atbrīvoties no liekā apmatojuma dažādās ķermeņa vietās. Protams, ka var atbrīvoties no matiņiem arī bez sāpēm, ja izvēlas skūšanu, bet tas nav efektīvi ilgtermiņā, jo ir jādara ļoti bieži, kas var būt tiešām nogurdinoši. Tāpēc sievietes pakļauj sevi patiešām lielām sāpēm un izvēlas vaksāciju vai epilatoru.

Bet ne visas spēj izturēt šādu sāpju devu. Pēc pirmajiem mēģinājumiem saprot, ka šādas sāpes nevar padarīt par savu ikdienu, tāpēc meklē vēl citus efektīvus matiņu likvidēšanas veidus. Populāra izvēle ir lāzerepilācija, jo tā rada minimālu diskomfortu. Lāzerepilācija ir procedūra, kuras laikā lāzers rada tikai nelielu dzelšanas sajūtu, ko arī vēl mazina ādas atvēsināšana. Bet daudzām sievietēm nav problēmu regulāri raut matiņus ar vasku vai epilatoru.

To, cik ļoti sāp, nosaka dažādi faktori

Par to, kāpēc katram ir tieši tāds sāpju slieksnis, pilnībā precīzu skaidrojumu nav, tomēr zinātnieki, mediķi un pētnieki uzskata, ka to noteikti ietekmē daudzi faktori un to kopums. Tie noteikti ir gēni, iedzimtība, cilvēka piederība rasei, tautai, kontinents, kurā viņš dzīvo. Tie ir nemainīgi faktori, ko cilvēks nevar ietekmēt. Bet arī tādi mainīgie faktori kā stress, uzturs, dzīvesveids, miega trūkums, liela garīgā slodze un citi organismu vājinoši faktori samazina sāpju slieksni.
Jo cilvēks ir nosvērtāks, labāk atpūties, jo labāk varēs paciest sāpes. Tāpēc šie faktori ir katra paša ziņā, tos var uzlabot, lai sagatavotos brīdim, kad zina, ka sāpēs. Pirms tām pašām skaistumkopšanas procedūrām, kas ir sāpīgas, var nedaudz sagatavoties un uzlabot savu sāpju panesību.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *