Reizēm sapņi piepildās

sapni

Diez vai atrastos kāda sieviete, kura nebūtu sapņojusi par lielām un krāšņām kāzām, baltu kleitu, svinībām divu dienu garumā, viesiem, dāvanām, baznīcu, puķēm, laimes asarām un visām citām lietām, kas piederas kāzām. Tas ir tēls, ko radījusi gan kino kultūra, gan literatūra, gan arī glancētie žurnāli un interneta portāli. Un latiņa kāzu apjomā un izmaksās ir uzlikta ļoti augsta. Tāpēc jaunie pāri izjūt diezgan lielu spriedzi, kad domā par kāzām, jo ne visi var atļauties īstenot tādas kāzas, kā bija draugiem, radiem vai studiju biedriem.

Tomēr dažreiz sapņi mēdz piepildīties arī tad, ja šķiet, ka sākumā tas nav iespējams. Mēs ar vīru plānojām nelielas kāzas ģimenes lokā, jo vienkārši nebija tik daudz naudas, bija jau mazulis, tāpēc prioritātes bija nedaudz citas, nekā iztērēt daudzus tūkstošus divās dienā, bet tad daudzus gadus maksāt par to kredītu. Tādi varianti mums ir zināmi, tāpēc no šādas iespējas apzināti vairījāmies.

Ģimene ir liels atbalsts

gimeneKad bijam ģimenei paziņojuši, ka pēc dažiem mēnešiem precēsimies, protams, ka saņēmām apsveikumus un laimes vēlējumus. Tāpat arī paziņojām, ka kāzas būs tikai ģimenes lokā, bez liekas greznības, jo negribam kredītus, arī krāt tam naudu vairākus gadus nav jēgas.

Pēc kāda laika mūsu abu vecāki mūs pārsteidza ar to, ka bija vienojušies uzdāvināt mums pieklājīgu naudas summu, lai mēs varētu sarīkot tādas kāzas, kādas vēlamies. Sākumā jutāmies neērti, bet vecāki uzstāja. Un teica, ka jūtas laimīgi tā darot, jo abi bijām vienīgie bērni ģimenē, vecāki vēlējās, lai esam laimīgi. Tā nu mums jau bija lielāks kāzu budžets, tāpēc varējām jau plānot šo notikumu vērienīgāku.

Svarīgs pirkums bija laulības gredzeni, jo tas taču ir visam mūžam. Uz to būs jāskatās katru dienu. Tāpēc gribējām, lai laulības gredzeni ir skaisti. Kad sākām pētīt, kādi laulības gredzeni vispār ir pieejami, tad sapratām, ka izvēle ir ļoti plaša. Mums bija iepatikušies vairāki laulības gredzeni, tāpēc nemaz tā uzreiz nevarējām izvēlēties. Tikai pēc vairākām nedēļām izlēmām, kuri būs īstie laulības gredzeni.

Veiksmīgā loze

Gatavojāmies kāzām, bija sarunāta svinību vieta, vedēji rūpējās par programmu. Un tad notika vēl viens lielisks notikums, kas ļāva tā līdz galam tikt pie savām sapņu kāzām, lai gan sākumā nemaz neplānojam tādu scenāriju. Vīrs jau regulāri pērk pa kādai loterijas biļetei. Un viņam uzsmaidīja veiksme, kā rezultātā viņš tika pie laimesta divu tūkstošu eiro apmērā.

Pusi naudas nolikām krajkontā, bet otru pusi pielikām savam kāzu budžetam. Tas ļāva mums izdarīt vēl dažas lietas, ko bijām atlikuši kā tādas, kam varētu arī netērēties. Un pa dažiem simtiem eiro ieplānojām sev ceļojumu uz Igaunijas SPA. To ieplānojām nedēļu pēc kāzām. Sākumā vispār nolēmām nekur nebraukt, jo ir gan darbs, gan mazulis. Bet ja jau tāda veiksme bija pienākusi, tad nolēmām, lai viss ir skaisti. Lai ir labas atmiņas un skaistas fotogrāfijas.

Tā mums izdevās sapņu kāzas bez kredītiem un vairāku gadu naudas krāšanas. Par vecāku palīdzību bijām bezgala pateicīgi. Viņi arī uzstāja, ka nevēlas, lai naudu viņiem atdodam, tā bija viņu dāvana, ko viņi vēlējās ieguldīt mūsus svētku organizēšanā. Tā varējām uzaicināt gan attālākus radus, gan daudzus draugus, gan kolēģus. Laiks lutināja.
Viss bija izdevies tieši tā, kā plānojām. Un par šo notikumu man ir tikai tās labākās atmiņas. Reizēm tiešām sapņi var piepildīties, lai gan mēs nemaz arī nebūtu bēdājušies par nelielām kāzām ģimenes lokā. Bet liktenis mums bija sagādājis patīkamu pārsteigumu ar pavisam citu notikumu gaitu.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *