Kāpēc skatāmies romantiskās filmas?

romantikas filmas

 

Filmas un seriāli, kuros centrā ir sirdi plosošs mīlasstāsts vienmēr ir spējušas piesaistīt daudz skatītāju un cienītāju. Kad vēl kino industrija nebija tik attīstīta, tā vietā bija mīlas romāni, bet tagad jau to visu ērtāk ir vērot televīzijas un kino ekrāna. Bet kas šis ir par fenomenu? Kāpēc cilvēkiem tik ļoti patīk skatīties romantisko kino?

Taisnības labad jāsaka, ka lielāko daļu šīs auditorijas veido tieši sievietes. Kāpēc? Ko viņas no tā iegūst? Kā tas iespaido viņu dzīvi?

Ja nav pašam, tad izdzīvo mīlestību uz ekrāna

Mīlestība un attiecības ir ļoti sarežģīta sfēra, kurā nav pareizo recepšu un scenāriju, katram dzīvē tas ienāk citā laikā un situācijā, kāds tā arī nesagaida savu lielo un sirdi plosošo mīlestību, ko tā ir vēlējies jau kopš jaunības, kad lasīja mīlas romānus. Realitātē nekas nav vienkārši, tāpēc gremdēšanās filmās un seriālos ļauj izdzīvot to, kā nav, kas arī visticamāk nekad nenotiks, jo tādi scenāriji ir fantāzija, tas ir stāsts par vienu no miljona, ne par katru no mums. Filmā vai seriālā katrs varam iedomāties sevi galvenā varoņa lomā, just līdzi, pārdzīvot.

Radām ideālus un ilūzijas

Mūža mīlestība, greznas kāzas, dārgākie laulību gredzeni, pēc tam — ilgi un laimīgi līdz mūža galam. Skatoties filmas un seriālus par mīlestību vēl tad, kad pašiem nav reālas pieredzes šajā jomā, riskējam sevī pārāk dziļi iesēdināt priekšstatus par to, kādai tad jābūt mīlestībai, attiecībām un laulībai. Pieņemam kaut kādu noteiktus modeļus par vienīgo patiesību un iespēju. Protams, ka varam iegūt daudz laba un noderīga, kas palīdzēs arī savā dzīvē veidot skaistas un laimīgas attiecības. Tomēr pārāk liela ieciklēšanās tikai uz ideālu situāciju neļauj pieņemt, ka īstā dzīve ir kaut kas pavisam cits.

Seriāli un filmas nav īstā dzīve

Patiesībā jau nevienam pārim viss nav tikai vieni prieki un svētki. Attiecības prasa darbu, jāprot arī pārvarēt grūtus brīžus, jārisina problēmas, jo tādas ir vienmēr. Kopā taču ir divi cilvēki, kuriem katram ir sava personība, tāpēc var būt gan viedokļu atšķirības, gan nesaskaņas. Tomēr, ja ir patiesa vēlme būt kopā, tad to visu var atrisināt.

Tikai cilvēkiem bieži vien pietrūkst pieredzes attiecību problēmu risināšanā. Ir tāda ilūzija, ka viss notiks pats no sevis, mūžīgā laime būs pati no sevis. Nē, mūžīgā laimē ir darbs ar melnu muti un katru dienu, jo pie attiecībām ir jāstrādā. Un to ne vienmēr šajās romnantiskajās filmās saredzam un piefiksējam. Rodas ilūzija, ka tas ir tik vienkārši — atrast lielo mīlestību un tad tikai baudīt to. Visi esam tikai cilvēki.

Mīlestības un attiecību idealizācija, ko pārņemam no romantiskā kino, var kļūt bīstama, jo neļauj uztvert dzīvi visā tās realitātē un daudzveidībā. Pa kādai romantiskai filmai nevienam noteikti nekaitēs, pat var palīdzēt pievērst savam mīļotajam vairāk uzmanības, bet nevajadzētu arī pārāk aizrauties.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *