Pirms ziemas jāsaved kārtībā auto

auto un ziema

Lai gan nemaz jau vēl negribētos runāt par lietām, kas skar ziemu, tomēr tas jādara, jo ar vienu kāju jau esam rudenī. Bet tad jau ziema ir aiz stūra. Lai tiktu garā ar sagatavošanās darbiem, kas attiecas uz aukstajiem mēnešiem, par to jāsāk domāt laicīgi. Automašīnas sagatavošana ir viena no būtiskām lietām, par ko vajadzētu padomāt katram automašīnas īpašniekam.

Tehniskā pārbaude pēc vasaras ceļojumiem

tehniskā apkope

Vairums ģimeņu izmanto vasaru, lai dotos tālākos ceļojumos un izbraucienos ar auto. Atvaļinājuma laikā var sanāk nobraukt tiešām daudz. Kāds pat dodas ar savu auto apceļot citas valstis. Tāpēc vasaras beigās vai rudenī jau būtu ieteicams pārbaudīt auto tehnisko stāvokli pēc tik pamatīgas braukšanas.

Savu daļu bojājumu var būt guvusi gan auto ritošā daļa, gan var būt apskādēts izpūtējs. Ja sanācis braukt pa nelīdzeniem un akmeņainiem ceļiem, izpūtējs var tikt pārsists pavisam ātri. Ja izpūtējs ir bojāts, tas ātri sākt rūsēt un arī radīt problēmas automašīnas darbībā. Tāpēc labāk laikus visu auto apakšējo daļu pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka nav gūti kādi mehāniski bojājumi. Jaunu izpūtēju ērti un par labām cenām var pasūtīt: https://www.trodo.lv/izputejs.

Laiks jau domāt par ziemas riepām

ziemas riepas

Lai gan ziemas riepas parasti tiek uzliktas kaut kas laikā no oktobra līdz 1. decembrim, kad jau obligāti visām automašīnām jābūt ar tām aprīkotām, ir jau laicīgi jāizpēta riepu piedāvājums un cenas, lai nebūtu šis pirkums jāveic steigā. Tas tomēr ir būtiskākais elements, kas ziemā nodrošina drošību uz ceļa. Ja esat plānojuši izmantot iepriekšējos gados iegādātās ziemas riepas, tad noteikti jāpārliecinās, ka tās ir labā stāvoklī, tām ir protektors virs minimālās normas, kas ir 4 milimetri. Lai riepas saglabātu labu stāvokli arī nākamajām sezonām, tās pareizi jāuzglabā.

To visdrošāk uzticēt labam auto servisam. Daudzviet tiek piedāvāts riepu uzglabāšanas pakalpojums. Ja pavasarī riepas esat nodevis servisā, tad jau rudenī nebūs nekādu problēmu, jo vajadzēs tikai pieteikt montāžu — riepas jau gaidīs servisā.

Jāsaved kārtībā logi un spoguļi

auto spogulis

Rudens un ziema zīmīga ar to, ka kļūst ne tikai aukstāks, bet arī tumšāks. Un tas nozīmē, ka ir īpaši jāparūpējas par to auto aprīkojumu, kas nodrošina labu redzamību. Un tie ir spoguļi, logi un lukturi. Logu tīrītājiem jāpārliecinās par slotiņu kvalitāti, lai tiktu galā ar rudens lietavām un arī sniegu, kas neizbēgami kādā brīdī sāksies. Jāpārliecinās, ka gaismas ir pareizi noregulētas, visas lampiņas deg. Ļoti noderīga var būt arī lukturu pulēšana, kas ievērojami uzlabos redzamības kvalitāti. Tumšajos ziemas vakaros un sliktos laika apstākļos tas tiešām būs noderīgi.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *