Riepas, kas ziemā nepievils

riepas

Ziemas riepu izvēle var sagādāt raizes autovadītājiem, jo jāatrod balanss starp kvalitāti un finansiālajām iespējām. Tāpat arī jāatrod riepas, kas ir piemērotākās tieši konkrētajam auto un tā vadīšanas stilam, paradumiem un videi.

riepasAutomašīnas, kas ikdienā braukā pa pilsētu un asfaltētiem ceļiem, jāaprīko ar cita veida ziemas riepām, nekā tās automašīnas, ko intensīvāk izmanto lauku reģionos, kur joprojām ir liels īpatsvars grantētu un zemas kvalitātes ceļu ar sliktu caurbraucamību, lielu apledojumu un neregulāru tīrīšanu.

Izvērtējot visus šos apstākļus, riepu servisa speciālsti palīdzēs izdarīt īsto izvēli – atradīs riepas, kas sniedz augstu drošību, pielāgojas laika apstākļiem un konkrētās atomašīnas parametriem. Jo atbilstošākas būs izvēlētās ziemas riepas, jo optimālāks būs degvielas patēriņš, braukšanas komforts un drošība.

Ko labāk izvēlēties mūsu Latvijas ziemām? Ja ikdienā vairāk pārvietojaties pa pilsētu un apdzīvotām vietām, kur lielākoties ir mitrs, slapjš ceļš, neliels sniega segums, tad labākā izvēle būs Centrāleiropas tipa bezradžu riepas.

Tās ir piemērotas braukšanai pilsētas režīmā – pa sniegu, asfaltu un slapjiem ceļiem, kādi ziemā pilsētās parasti tie arī ir. Tām ir arī augsts ātruma indekss, tāpēc ir piemērotas braukšanai arī pa ātrgaitas šosejām. Šī tipa riepām bieži vien ir noapaļoti plecu bloku, kas ziemas laikā veido labāku saķeri ar ceļa segumu līkumos.

Ja ikdienā nākas pārvietoties pa piesnigušiem un slikti tīrītiem ceļiem, kur ir bieza sniega un ledus kārta, tad daudz labāka veiktspēja automašīnai būs ar Skandināvijas tipa ziemas riepām vai radžotām ziemas riepām. Skandināvijas tipa ziemas riepas ir izstrādātas tieši braukšanai pa sniegotiem un ledainiem ceļiem.

Tām ir liels daudzums taisnleņķa elementu ar asām šķautnēm un platiem šķēlumiem, tāpēc arī šīs riepas ir ideāli piemērotas grūti izbraucamiem un sniegotiem ceļiem. Radžotās riepas arī iesaka izvēlēties bezceļiem un lauku teritorijām, kur ikdienas brauciens var būt īsts izaicinājums. Tomēr ar radžotajām riepām nedrīkst pārvietoties vasaras sezonā, daudzās valstīs vispār ir aizliegts tās izmantot. Tāpēc rūpīgi jāapsver, vai ir vērts tās izvēlēties.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *