Vai ziemā uz ceļa jūtaties droši?

ceļš ziema

Ik dienu pa Latvijas auto ceļiem pārvietojas tūkstošiem mašīnu. Tomēr tikai neliela daļa no tām tiešām ir aprīkotas pēc labākajiem nodomiem un pēc augstākajiem drošības standartiem, kas ir vajadzīgi ziemā. Un visvairāk tas attiecas tieši uz riepām. Patiesībā liela daļa autovadītāju nav pārliecināti par sava auto riepu kvalitāti un spēju ekstrēmās situācijās glābt braucēju dzīvību, izvairoties no sadursmes un savaldot auto.

Lai gan ir atļauts braukt ar riepām, kuru protektora dziļums ir vien 4mm, tomēr eksperti jau sen apgalvo, ka šāds riepu stāvoklis tomēr nav drošs, tas rada būtiskus riskus drošībai un var kļūt par liktenīgu faktoru. Tāpēc nevajadzētu justies pārdroši un pārliecināti uz ceļa, ja automašīnai ir ziemas riepas, kas jau lietotas un ir savus drošākos kilometrus nobraukušas.

Minimālais riepu portektora dziļums jau ir balansēšana uz bīstamas robežas. Tāpēc atbildīgs autovadītājs ar tādām nedotos uz ceļa, bet gan iegādātos jaunas ziemas riepas ar kārtīgu portektoru.

Kādas riepas izvēlēties? Kādam zīmolam uzticēties? Patiesībā jau tas nav tik būtiski, jo, ja pērkat jaunas riepas, tad tās visas būs drošas. Zināmākie zīmoli, kuru riepu cenas arī ir lielākas, var sniegt papildus drošības faktorus, tomēr nevajadzētu uztvert, ka mazāk zināmu ražotāju riepas būs nedrošas.

Galvenais ir pārliecināties, ka riepas patiešām ir piemērotas mūsu platuma grādiem un laika apstākļiem. Un šajā jautājumā noteikti palīdzēs zinoši riepu pārdevēji. Tādus var atrast http://www.pkp.lv/. Tur arī plašs riepu klāsts un citi servisa pakalpojumi.

Auto vadīšana jau ir patīkams process, kas ar gadiem un lielāku pieredzi kļūst arvien baudāmāks. Bet ziemā visi autovadītāji izjūt saspringumu un uzmanību. Tas ir pareizi, jo pārgalvībai uz ceļa nav vietas, tomēr nevajadzētu būt arī tā, ka ir nemitīgas bažas par to, vai vispār tiksiet līdz savam galamērķim, ka ir bail sēdināt automašīnā bērnus, jo neesat droši par auto riepām. Tāpēc labāk par to laikus parūpēties.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *