Ziema vēl negrib atkāpties

Ziema

Lai arī tikko nosvinēti Meteņi, un ziemai būtu jāsāk atkāpties, dodot vietu pavasarim, tomēr aiz loga notiekošais liecina, ka ziema vēl negrib tik viegli padoties. Ir dienas, kad snieg ļoti spēcīgi, ir ass vējš, uz ceļa izveidojas neapskaužami apstākļi, jo pa dienu nedaudz ir atkusis, bet tad atkal ziema dara savu darbu. Nekas jau arī nebūtu pret, ja vēl šomēnes ziema būtu stabila, bet tieši siltā un aukstā cīņa rada nepatīkamas sekas, kas visvairāk atsaucas uz tiem, kuri vada automašīnas.

Vakardien ceļa apstākļi bija tik neapskaužami, ka jau agri no rīta Facebook ziņu plūsmā pamanīju informāciju par vairākām nepatīkamām avārijām. Viena no tām arī manā pilsētā Siguldā, tieši svarīgā krustojumā, kur grāvī iebraucis pasažieru autobuss. Un protams, ka man bija jābrauc uz darbu tieši neilgi pēc šīs avārijas. Kad biju ar lielām mokām aizbraucis līdz liktenīgajai vietai, tad secināju, ka tur nemaz nevar izbraukt, jo ceļš ir slēgts.

Nolēmu izbraukt pa mazajām sānieliņām, lai tiktu uz darbu. Un tad es tiešām nopriecājos, ka manam auto ir labas ziemas riepas, ko rudenī iegādājos pkp.lv, jo tās spēja izvest mani cauri tai ellei, kas pavērās uz mazajām ieliņām. Arī tur man priekšā bija auto, kas jau gaidīja palīdzību. To gan varēju apbraukt.

Te tiešām laikam pirmo reizi šoziem sajutu, cik liela nozīme ir tam, ka uzliktas kārtīgas ziemas riepas. Kad tiku darbā, sapratu, ka ierasto desmit minūšu vietā esmu braucis vairāk nekā pus stundu. Un mugura man slapja no sasprindzinājuma.

MalkaZiema pie mums ir liels pārbaudījums gan praktiskā, gan emocionālā ziņā, tāpēc tai ir vērts kārtīgi sagatavoties, lai nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami mirkļi. Mēs taču gādājam ziemai malku vai citu kurināmo, pērkam zābakus un cimdus, tāpat arī jāpadomā par automašīnu. Tā tiešām jāsagatavo ziemai, jo tik daudz avāriju notiek uz ceļiem, ka šī statistika pat sāk biedēt. Bet ceļu policija apgalvo, ka lielai daļai automašīnu, kas pārvietojas pa ceļiem, riepu stāvoklis ir uz bīstamas robežas. It kā vēl pieļaujamajā stavoklī, bet jau mazu soli no bīstamības. Un šādas riepas apgrūtinošos apstākļos jau tiešām ir nedrošas, var izraisīt negadījumu.

Laika ziņās bija prieks dzirdēt, ka turpmāk būs siltāks, tad jau ir cerība, ka pavasaris tomēr aizdzīs ziemu.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *