Vai vietējais produkts ir labāks?

produkti

Nu jau vairākus gadus Latvijā notiek akcija Pērc vietējo – vairo savu un Latvijas labumu!, kas mudina mūs veikalos izvēlēties Latvijā ražotu produkciju, izvēlēties tos pakalpojumu sniedzējus, kuri reģistrēti Latvijā, un tā tālāk, šādā veidā mēģinot palīdzēt vietējiem cilvēkiem gan ar darba vietām, gan ar atalgojuma jautājumiem, gan visādi citādi. Bieži vien šīs kampaņas sastāvdaļa ir aicinājums pirkt vietējo produkciju tāpēc, ka tā ir veselīgāka, tās izejvielām ir vieglāk izsekot, un šādā veidā mēs palīdzam darboties veiksmīgi Latvijas ekonomikai.

Ne viss ir zelts, kas spīd

Jā, doma šādai kampaņai ir ļoti apsveicama un daudzos gadījumos tā darbojas perfekti, jo vismaz sākotnēji tik tiešām cilvēki vairāk centās izvēlēties Latvijā ražotas preces nevis citur, pat par spīti tam, ka reizēm vietējais produkts bija dārgāk kā svešā valstī radītais. Tomēr nupat jau ir situācija, kad šī kampaņa sāk zaudēt apgriezienus, jo cilvēki vairs nav īsti spējīgi pirkt dārgāko produktu, jo vienkārši tam neatliek naudas.

Diemžēl arī kvalitāte mēdz reizēm pieklibot, tāpēc pareizāk būtu aicināt cilvēkus pirkt kvalitatīvāko, nevis tikai balstīties uz patriotismu.

Vai vietējie pakalpojumi ir tikpat labi kā Rīgā?

Katrā valstī ir priekšstats, ka lielpilsētu pakalpojumu piedāvājums ir kvalitatīvāks, jo tur valda konkurence, līdz ar to vairojas ātrāk zināšanas, bagātinās pieredze. Piemēram, ārsti. Kā jums šķiet, vai traumatologs Rīgā būs vairāk kvalificēts kā traumatologs Valmierā? Droši vien stereotips tāds pastāvēs, taču tik mazā valstī kā Latvija tas ir visai maz ticams, jo, mūsu medicīnas nozare ir tik kompakta, ka bieži vien ārsti, kas praktizē vienā vietā, bieži vien strādā arī citās klīnikās, līdz ar to pieredze viņiem kļūst arvien lielāka.

Turklāt arī ārsts no mazpilsētas apmeklē dažādus izglītojošus pasākumus, tāpēc apgalvot, ka traumatologs jūs Rīgā operēs labāk nekā citā Latvijas pilsētā būs nekorekti. Tātad šajā gadījumā var diezgan droši teikt, ka vietējais pakalpojums ir tikpat kvalitatīvs kā Rīgas.

Ja nu tomēr jāizvēlas

Un ja nu tomēr ir iespēja un vēlme uzticēties profesionāļiem Rīgas pusē, tad lielpilsētā ir gana plašs piedāvājumu klāsts: sākot ar lielajām slimnīcām, kur, būsim godīgi, ārsti bieži vien strādā kā konveijerā, un beidzot ar dažām privātām klīnikām, kā aiwaclinic.lv, kur ārsti rūpējas par savu reputāciju, un sniedz pēc iespējas labāko risinājumu jebkurā gadījumā. Turklāt arī privātās klīnikās ir pieejami uz vietas dažādi speciālisti, labākās medicīnas iekārtas un atsaucīgs personāls.

Kas ir vēl labāk – ja izvēlaties savu slimību ārstēt privātā klīnikā, tas, protams, nebūs bezmaksas pakalpojums, toties tas būs pieejams jums daudz ātrāk kā valsts garantētie speciālisti, pie kuriem dažkārt jāgaida pat mēnešiem. Īpaši aktuāli tas ir tajās situācijās, kad gaidīt nevar. Tādos brīžos, ja vien ir iespēja, jāizvēlas tie speciālisti, kuri gatavi ir pieņemt rīt, pat ja tie neatrodas Latvijā. Kā nekā veselība un dzīvība ir visdārgākais, kas mums ir.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *