Pavasarī jātalko arī savā pagalmā

Talka

Pavisam svaigā atmiņā ir šī pavasara Lielā talka, kad parkos, mežos un ielās cilvēku bija daudz vairāk, kā ir ierasts. Tika vākti atkritumi, ko paši jau esam samēslojuši. Vispār jau būtu daudz vieglāk, ja sāktu ar nemēslošanu, jo tad tādas talkas nebūtu nepieciešamas.

Žēl, ka joprojām daudzu cilvēku kultūras līmenis ir tik zema, ka atkritumu izbēršanu ceļmalā vai mežā uzskata par normālu.

Krāt mantasŠogad talkas diena gan ar laiku nelutināja, tāpēc tos uzkopšanas darbus, ko bijām iecerējuši pēc kopīgās talkas paveikt savā lauku mājā, nedaudz atlikām, lai sagaidītu siltākas un saulainākas dienas. Izskatās, ka maija sākums jau būs piemērots arī kārtīgai talkai lauku mājā, kur ir vairāki šķūnīši jāiztīra, jāsakopj augļu dārzs, kurā ir daudz zāģējama. Un ome grib dažas jaunas dobes. Tāpat arī gana daudz, ko vest uz lielajiem atkritumu laukumiem: vecās riepas, nolietotais ledusskapis, plēve no dzīvnieku barības ruļļiem un vēl daudzas lietas, kas pa gadu sakrātas šķūņos.

Talka savā teritorijā ir ļoti vajadzīga, lai atbrīvotu vietu, uzlabotu ainavu un arī enerģētiku, jo, lai nāktu kaut kas jauns, tam jāatbrīvo vieta, tāpēc krāmu krāšanu es noteikti neatbalstu. Un ģimenes talka laukos vienmēr ir arī jautrs pasākums, jo sabrauc radi, dažreiz ciemojas arī draugi, kuri grib pabūt laukos, pie reizes pastrādāt. Vakarā ir kārtīgas vakariņas, ko omīte sagatavojusi pēc labākajām latviešu virtuves tradīcijām. Lai arī noguruši, šādā dienā gūstam lielu gandarījumu. Tāpēc ar nepacietību gaidām, ka kuru katru dienu varēsim ķerties pie darbiem.

Tiem, kuri talko savos pagalmos, jāņem vērā, ka viss, kas savākts, arī ir atbildīgi jāapsaimnieko tālāk. Vislabāk jau atkritumus sašķirot, nogādāt attiecīgajos laukumos un vietās, kur tie nonāks vai nu pārstrādē, vai tiks pareizi demontēti, kā tas ir ar elektrotehniku un citiem bīstamajiem atkritumiem.  
Daudzās pilsētās no atkritumu apsaimniekotājiem var iegādaties speciāli marķētus lielos maisus. Pērkot šādus maisus, to cenā jau iekļauta izvešanas maksa. Atliek tikai novietot pie lielajiem konteineriem, kur to savāks atkritumu vedējs.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *