Kāpēc likt vasaras riepas, nevis atstāt ziemas

riepas

Latvijā joprojām plaši izplatīts autovadītāju vidū ir paradums pavasarī nenomainīt riepas, bet turpināt vasaras sezonā braukt ar ziemas riepām. Par pamatojumu tajā brīdī parasti kalpo ekonomiski apsvērumi, kas jau ir saprotami, jo ne visiem ir iespēja vienā pirkumā iztērēt vairākus simtus eiro, lai nopirktu jaunas vasaras riepas. Un kāpēc gan pirkt jaunas vasaras riepas, ja var turpināt braukt ar ziemas riepām? Aizliegts tas taču nav! Jā, aizliegts tas nav, tomēr zinātāji norāda uz vairākiem aspektiem, kas šajā lēmumā nav labi.

 

  • Samazinās drošība

 

Ja automašīnai vasarā ir ziemas riepas, tad jārēķinās, ka siltā laikā varēs just, ka pagarinās bremzēšanas ceļš. Bet tieši šis aspekts ir viens no būtiskākajiem drošībai. Bremzējot neparedzētās un bīstamās situācijās, svarīgs ir katrs centimetrs, kas palīdz izvairīties no ļaunākā scenārija. Ja braukšanas ātrums ir tuvu maksimālajam, bet nākas strauji bremzēt, tad starpība, kas rodas abiem riepu veidiem, var maksāt arī dzīvību. Protams, ka šāda situācija būs retums, bet vai ir vērts riskēt ar savu un pasažieru drošību? Bīstamas situācijas uz ceļa notiek ne tikai ziemā, kad ir ledus un sniegs. Arī vasarā ir savi specifiski faktori, kas ietekmē braukšanu. Tas ir karstums, lietus, arī bedres un akmeņi, grants seguma ceļi. Tāpēc maksimālu drošību varēs sniegt tikai kvalitatīvas vasaras riepas.

 

  • Samazinās vadāmība

 

Zinātāji norāda arī uz to, ka ziemas riepām vasarā pasliktinās vadāmība un stabilitāte pagriezienos. Vajadzēs vairāk samazināt ātrumu, lai droši izbrauktu līkumu. Ar labām vasaras riepām to var izdarīt gan ātrāk, gan drošāk. Protams, ka ikdienā tas var nešķist svarīgi, ar kādu ātrumu tiek izbraukts līkums. Bet nepieredzējušam autovadītājam tāda situācija jau varētu būt bīstamāka.

 

  • Par ekonomiskumu var aizmirst

 

Protams, ka katram gribētos vadīt auto tā, lai tiek patērēts mazāk degvielas. Tas arī ir iespējams, ja pārzina ekonomiskas braukšanas aspektus. Tomēr tie nelīdzēs, ja automašīnai vasarā būs ziemas riepas. Tās sagraus visas cerības uz iespēju samazināt degvielas patēriņu. Ziemas riepām ir lielāka rites pretestība, tāpēc arī lielāks degvielas patēriņš. Zaļa domāšana ir viena no mūsdienu iezīmēm. Tāpēc jau arī cilvēki pērk mazlitrāžas automašīnas, izvēlas ar ekonomisku dzinēju. Dara to gan naudas, gan planētas dēļ. Un šajā plāna vajadzētu iekļauties arī ziemas riepu nomainīšanai pret vasaras riepām. Tas ir izdevīgāk tāpēc, ka vasaras riepas ilgāk kalpos vasarās, bet zemas riepas arī spēs godam kalpot vairākas sezonas. Ilgtermiņā izdevumi par diviem labu riepu pāriem ir mazāki, nekā katru gadu meklēt lietotas, braukt neatbilstoši sezonai.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *