Pirmais auto – kā izvēlēties?

pirmais auto

Autovadītāja apliecības iegūšana ir liels notikums ik viena cilvēka dzīvē. Manā noteikti, jo nespēju saņemties gadus piecus! Vienam ir bail no auto, citam ir grūti finansiāli. Kā nekā, tiesības ir diezgan dārgs prieks, it īpaši, ja pirms apmācības nav braukts un viss jāapgūst no nulles.

Svarīgi ir ne tikai izvēlēties piemērotu autoskolu, bet arī atrast labu braukšanas instruktoru. Kā nekā no instruktora ir atkarīgs tas, kāda turpmāk būs jūsu braukšanas maniere un cik droši jutīsieties uz ceļa.

Bet, kad tiesības ir nokārtotas, ko darīt tālāk? Protams, katra jauna šofera sapnis ir savs personīgais auto. Rodas tikai jautājums – kā izvēlēties sev piemērotu automobili? Tas, tomēr, ir pirmais auto, braukšanas prasme vēl nav attīstījusies. Īstā braukšana sākas ielās, kad blakus nav neviena, nevis mācību laukumā ar instruktoru pie sāniem, kuram ir papildus pedāļi un spoguļi.

download (15)Pirmo auto iesaka iegādāties nelielu, viegli manevrējamu un noteikti ne dārgu. Ar auto iegādi taču viss tikai sākas. Tie ir lieli izdevumi. Auto apkopes, ceļa nodoklis, tehniskā apskate, riepas, bojājumu novēršana – saraksts ir bezgalīgs. Riepas vien jāmaina divas reizes gadā – uz vasaras un ziemas sezonu. Riepas ir dārgas, ja esat izdarījis pareizu izvēli un pērkat jaunas, kvalitatīvas, nevis lietotas vai no Ķīnas…

Vienmēr ieteiktākais pirmais auto – Golfs! Veriet vaļā ss.lv un sāciet meklēt! Sludinājumu ir daudz, kā zināt, ka nepiešmauks? It sevišķi tad, ja no mašīnām saprašana vēl maza? Noteikti uz auto apskati jāņem līdzi cilvēks, kas ir zinošs auto jautājumos. Cilvēks, kas spēs novērtēt gan auto komplektāciju, gan tehnisko un vizuālo stāvokli, kā arī to, cik lieli ieguldījumi jāveic, ja nepieciešams.

Sevis noskatīto auto ir iespējams pārbaudīt paša izvēlētā auto servisā. Ja īpašnieks nav ar mieru – ar mašīnu kaut kas nav kārtībā. Ja reiz nav problēmu, kāpēc nedrīkstētu pārbaudīt pie speciālistiem?

Tāpat ieteicams izvairīties no “auto plačiem”. Tur gan visas problēmas ir maksimāli nomaskētas, lai auto veiksmīgi “iesmērētu” naivam pircējam. Arī auto servisu parasti sarunā viņi paši – par to ir samaksāts un serviss uz problēmām “piever acis”. Labāk pērciet no privātpersonas!

Pirmais auto būs tik īpašs. Kā pirmā mīlestība – nekad to neaizmirsīsiet! Tāpēc pieejiet šai izvēlei pavisam nopietni. Un nesteidzieties pirkt ekspluatācijā dārgu, pārāk glaunu vai lielu auto – mazums, parkošanās vēl neizdodas TIK veiksmīgi un gadās “bums”. Veiksmi!

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *