Kad labāk apmeklēt autoskolu?

braukšana

Kurā gadalaikā būtu labāk doties uz autoskolu? Arī tas ir viens no jautājumiem, uz kuru topošajiem autovadītajiem jāatbild. Protams, ka jādomā par to, kad var izbrīvēt laiku darbā, kad būs pietiekami daudz naudas, bet jaunie kursanti domā arī par to, kurā gadalaikā varētu izdoties ātrāk iegūt kāroto apliecību.

Vasara šajā ziņā ir ļoti vilinošs laiks, jo laika apstākļi ir pateicīgi, lai braukšanas nodarbības noritētu daudz mierīgāk. Un tāpēc arī daudzi ir izvēlējušies tieši siltos un saulainos mēnešus, lai dotos uz autoskolu.

Bet… padomājiet labi! Tagad, kad spēkā stājušās jaunās izmaiņas, kas paredz, ka būs vairāk braukšanas obligāto nodarbību un arī vajadzēs obligāti braukt pa slidenu ceļu, lai apgūtu prasmes savaldīt auto, tomēr ziema sāk šķist loģiskāka izvēle.

Un galu galā autoskola jau ir domāta tāpēc, lai iegūtu labas prasmes, nevis tāpēc, lai tikai ātrāk tiktu ārā un varētu braukt, neskatoties uz reālo prasmju līmeni. Te jau arī izveidojas situācija, kāpēc ziemā ir tik daudz avāriju, jo liela daļa braucēju slikti pārvalda braukšanu slidenā laikā. It īpaši jaunie vadītāji, kuriem B kategorijas apmācība bijusi vasarā un nav vispār auto vadījuši uz ledus.

Un pirmajai pieredzei ar ledu nevajadzētu būt uz automašīnu pilna autoceļa. Labāk taču šādu pieredzi gūt instruktora vadībā, iegūstot noderīgus padomus un arī drošā vietā reāli pamēģinot savaldīt slīdošu automašīnu.

Autoskolā ziemā — grūtāk, bet vērtīgāk

Tie, kuri braukšanas prasmes apguvuši ziemā, tomēr ir ar lielāku rūdījumu un pieredzi apgrūtinošos apstākļos. Daudzi vadītāji, kuri tiesības ieguvuši vasarā, pirmos gadus ziemā vispār nemaz nebrauc, jo baidās. Un tikai pēc kāda laika palēnām paši apgūst braukšanu ziemā. Kāda tad jēga no autoskolas? Jā, varbūt tas ir grūtāk, stresaināk un ilgāk, bet ziemā apgūta braukšana būs daudz vērtīgāka pieredzes ziņā. Un autoskola būs uz ceļa palaidusi vēl vienu prasmīgu autovadītāju.

Autoskola jāuztver nopietni

Bieži var sastapt viedokli, ka autoskola ir tikai tāda naudas pumpēšanas vieta, nav jau nekādas jēgas, visu var iemācīties pats, braukt taču arī vairums no tiem, kuri sēžas autoskolas solā, jau prot. Kāpēc tas vispār vajadzīgs? Tāpēc, ka uz ceļiem jau tā ir ļoti bēdīga statistika gan avāriju, gan pārkāpumu ziņā. Pat tiem, kuri jau bijuši autoskolā, tas nav palīdzējis radīt izpratni par satiksmes drošību un arī autovadītāja atbildību. Tāpēc autoskolu noteikumiem un arī pārkāpumu sodu sistēmai vajadzētu būt vēl stingrākai. Lai uz ceļiem nokļūtu tikai tie autovadītāji, kuri tiešām pārliecinoši prot braukt, ir atbildīgi un labi sagatavoti.

No izaicinājumiem nevajag baidīties, jo tie rūda — tāpēc autoskolā labāk doties tieši ziemā.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *