Jāšanas sports Latvijā

jāšanas-sports-latvijā

Jāšanas sports ir viens no dārgākajiem un elitārākajiem sporta veidiem pasaulē. Arī Latvijā ar to nodarbojas un tas ir guvis popularitāti. Jāšanas sporta entuziasti ikdienā rūpējas, lai tiktu piesaistīti jauni interesenti, tiek rīkoti pasākumi, kuros gaidītas ir ģimenes ar bērniem un sacensības tiem, kas vēl pavisam nesen uzsākuši jāšanas apmācību.

Zirga uzturēšana Latvijas staļļos

Latvijā ir ļoti daudz staļļu, bet ne visi nodarbojas ar sportu profesionālā līmenī. Lielākā daļa ir hobija līmeņa staļļi, kas labprāt uzņem privātos zirgus pansijā. Viņi neprasa tik lielu īres maksu kā lielie sporta staļļi, visbiežāk zirgi tiek turēti 24/7 laukā, kas ir labākais veids, kā nodrošināt zirgiem labturību.

Lielajos sporta staļļos mēdz būt diezgan saspringta gaisotne. Sportisti ir diezgan iedomīgi un lepni, tāpēc gadās domstarpības ar privāto zirgu īpašniekiem, kuriem atšķiras uzskati par zirga labturību.

Sliktas atsauksmes vienmēr dzirdētas par Kleistu sporta bāzi. Tā kā tā atrodas Rīgā, zirgi tiek turēti boksos bez pieejas plašām āra ganībām. Staļļa stāvoklis ir diezgan kritisks, remonts nav veikts, tomēr īres maksa ir pati augstākā kāda zināma. Līdzvērtīga īres maksa vien atrodama Jauno jātnieku skolā Inčukalnā, bet šīs skolas līmenis ir nesalīdzināms – jauni staļļi, lieliska attieksme, plaša manēža un izcils līmenis kopumā!

Privāto zirgu īpašnieku pienākumi

Par spīti netīrām drēbēm, mēsliem pie zolēm un nosiekalotām rokām jāšanas sports un zirgi kā tādi ir elitāra nodarbe. Nav brīnums, ka daudzi entuziasti izvēlas iegādāties privāto zirgu, kaut tikai hobijam, lai reizi pa reizei dotos izjādē pa mežu. Tas ir lielisks hobijs, kas atbrīvo prātu un garu.

Zirga uzturēšana prasa ne tikai lielas izmaksas, bet arī fiziskas pūles. Zirgs ir liels dzīvnieks, viņam nepieciešams ēdiens un ūdens, var nākties cilāt smagus maisus un spaiņus stallī. Nav brīnums, ka zirdzinieki vienmēr ir fiziski labā formā.

Arī zirgam nepieciešams manikīrs un zobu higiēnists. Higiēnists Rīgā cilvēkam izmaksā tik pat dārgi kā zirgam, starp citu. Zirgam ir nepieciešama veterinārā pārbaude, lai saprastu, ka ar viņa veselības stāvokli viss ir kārtībā. Ja zirgs saslimst vai gūst kādu traumu, tas ir milzīgs robs budžetā tā īpašniekam. Ārstēšanas izmaksas ir neiedomājamas.

Tomēr tas nekad nav atturējis patiesus zirgu mīļotājus nodarboties ar šo sporta veidu.

Kritieni neattur no jaunu šķēršļu pārvarēšanas

Nav tāda jātnieka, kurš nebūtu kritis no zirga. Ja kritiens ir atturējis no uzkāpšanas zirga mugurā atkal un atkal – tas nav īsts zirgu cilvēks. Tie, kas ikdienā strādā ar zirgiem, ļoti bieži gūst traumas. Kaut vai tik šķietami vienkāršas kā – zirgs uzkāpj uz kājas.

Ar jāšanu iespējams nodarboties ikvienam, neatkarīgi no vecuma un sagatavotības līmeņa. Mazi bērni jāj ar ponijiem, pieaugušie ar lieliem zirgiem. Pat veci cilvēki labprāt kāpj zirgā, ņemiet par piemēru kaut vai Anglijas karalieni! Zirgs ir balzāms dvēselei, tas sagaida ar maigu bubināšanu savu saimnieku, iebaksta ar purnu un pārmeklē kabatas zinot, ka kaut kur noteikti noslēpts kāds našķis tieši priekš viņa!

Zirgs ir skaists un cēls. Ar savu grāciju spējīgs apburt ik vienu cilvēku. Zirgs saprot, ārstē, dziedina. Ne velti tieši zirgus izmanto terapijai, ar viņiem ir iespējams ārstēt neskaitāmas slimības un saslimšanas, arī ķermeņa defektus un vēl un vēl.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *