Laiks mainīt auto

jauns-auto

No rīta pamostoties uzvāru kafiju, ielienu atpakaļ zem segas un paņemu rokā telefonu. Jāpaskatās, kas jauns auto tirgū. Mana uzticamā mašīna stāv garāžā un skumst. Es tai pat laikā klusi meklēju sev citu… Viņa to vēl nezina, bet es uzskatu, ka ir laiks mainīt auto.

Kad auto vairāk laika pavada servisā nekā ar mani

Es, protams, esmu apsvēris visus plusus un mīnusus. Šie gadi kopā mums ir bijuši pilni patīkamu mirkļu – devāmies izbraucienos, satikāmies ar īstu bezceļu, es viņai pirku dārgas dāvanas (jauns gaisa masas mērītājs tāds nieks vien bija salīdzinot ar skaistajām vasaras kurpēm šai sezonai).

Bet viņai visu laiku radās kādas problēmas, mūsu starpā parādījās domstarpības. OCTA cenas kļuva tikai augstākas, viņas prasības arī – vajadzīgas jaunas sprauslas, riepas, amortizatori čīkst, kaut kas nav ar buksēm… Man apnika.

Kad auto vairāk atrodas servisā nekā mājās, tad, loģiski, īpašnieks sāk apsvērt domu par tā nomaiņu. Automašīna ir paredzēta, lai ar to brauktu, nevis tikai lai ieguldītu naudu. Parasti pie auto maiņas lēmuma īpašnieks tomēr vēlas visu saremontēt, lai auto varētu izdevīgi pārdot.

Lēmums par cita auto iegādi

Smags ir lēmums par to, kādu auto iegādāties vietā. Citi ir pieraduši pie kādas konkrētas markas automašīnas un vēlas ko līdzīgu. Kāds cits atkal grib pamēģināt vairāku marku auto un nākošo pirks pavisam savādāku kā iepriekšējo.

Ņemot vērā augstās cenas, kādas ir Latvijā, šoreiz gribētos atrast ekonomisku auto. Ticiet vai ne, pilni sludinājumu serveri ar lieliem, jaudīgiem un dārgiem auto, kurus neviens negrib pirkt – visi burtiski “izķer” mazos, ekonomiskos mazbudžeta braucamos. Arī es tādu vēlos.

Ja iepriekš braucu (un manā garāžā vēl aiz vien stāv) ar Audi Q7, tad tagad kontrastam meklēju Audi A3. Šīs markas automašīnas mani nekad nav pievīlušas, tāpēc nedomāju provēt ko citu. Kā būs pārsēsties uz salīdzinoši krietni mazāko A3 – to es nezinu, bet zinu to, ka šāda pārsēšanās patiks manam maciņam.

Izmaksas

Cik ļoti samazināsies izmaksas – es jau skaitu ietaupīto naudu un priecājos. Pirmkārt, degviela – mazāks auto patērēs krietni mazāk degvielas. Bez tam, vēlos no automātiskās pārnesumkārbas pāriet uz mehānisko, kas nozīmē krietni lielāku degvielas ekonomiju.

Maksājumi CSDD. Mazākam auto nav tik liels ceļa nodoklis, ejot tehnisko apskati man nebūs jāatstāj kasē puse no savas algas.

Un, visbeidzot, OCTA, sāpīgs jautājums visiem Latvijas šoferiem. OCTA būs krietni lētāka.

Draugi šoferi, ja arī jūs sākat skatīties uz savu auto kā uz naudas izsūcēju, nevis mīlošām acīm, kā agrāk, kad tikko iepazināties, tad ziniet, laiks kaut ko savā dzīvē mainīt – un tas ir auto.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *