Jā, mēs precamies — saderināšanās gredzens pirkstā!

kāzas-gredzens-pirkstā

Pāru attiecības, kāzas, laulības un citas ar to saistītas lietas mūsdienās ir daudz apspriestas un savā ziņā ierautas tādā virpulī, kas rada diezgan lielu sociālo spiedienu uz jaunajiem cilvēkiem, kuriem visi šie procesi vēl priekšā vai tikko ir sākušies. Kā ir pareizi? Kā jādara? Vai tā pieklājas? Kad rīkot kāzas? Vai tās vispār rīkot? Varbūt apprecēties slepus? Šādu jautājumu ir neskaitāmi daudz.

Vai mums pietiek drosmes nepakļauties kaut kādiem iedomātiem standartiem un iet savu ceļu, domājot tikai par savu laimi, labsajūtu un vēlmēm? Tas ir ideālais scenārijs, ko piepildīt izdodas tikai retajam pārim. Bet šādi stāsti vienmēr iedvesmo arī citus vairāk ļauties savu sapņu īstenošanai, nevis tuvinieku un draugu gaidu piepildīšanai.

Kad tad būs kāzas?

Kad ieraugām kādas sievietes pirkstā līdz šim neredzētu gredzenu, uzreiz gribas jautāt, vai tas ir saderināšanās gredzens, kad būs kāzas? Saderināšanās gredzeni šobrīd ir kļuvuši par arvien izplatītāku tradīciju, kas līdz šim vairāk bija aktuāla amerikāņu kultūrā. Līdz ko ekonomiskais stāvoklis atļāva arī mums vairāk piepildīt savas vēlmes, tā arī saderināšanās gredzeni kļuva populārāki.

Tomēr šādi tieši jautājumi par to, kad kāzas, vai es būšu ielūgts un citi, jau sāk iedzīt saderināto pāri stūrī. Varbūt viņi vēl paši nezina, ko un kad vēlas, bet jau citi ir apbēruši viņus ar savām gaidām un prasībām. Un tad jau nevilšus arī pāris cenšas piepildīt šīs gaidas un steretipus, kas varbūt viņiem pašiem nemaz nav saistoši.

Tāpēc, manuprāt, ir jābūt lielākai tolerancei šajos jautājumos. Nav citi jātirda, jāizjautā, bet gan jāpriecājas par laimīgiem cilvēkiem un arī pēkšņu ziņu, ka viņi pagājušajā nedēļas nogalē slepus, tikai ar lieciniekiem ir salaulājušies un pēc tam to nosvinējuši kafejnīcā. Cilvēkiem ir tiesības savu mīlestību svinēt un citiem izrādīt tā, kā viņi paši vēlas.

Mode vai nepieciešamība?

Saderināšanās gredzeni, kāzas viesu namā vai jūras krastā, ceļojums, stundām garas fotosesijas, tūkstošiem liels budžets — vai tas viss nav vairāk modes lieta? Kad redzam tos skaistos un vienkāršos stāstus, bez pompa un milzu naudas summām, bet tik pilnus ar mīlestību, tad arvien vairāk top skaidrs, ka tās visas ir tikai ārišķības, bez kurām ļoti labi var iztikt, kuras pat nesniedz prieku, bet gan vairāk satraukumu, jo jādomā, vai viss ir kārtībā. Jāpiesaista vesela palīgu komanda, kas par visu rūpējas. Tas ir liels stress. Bet vai tad kāzu dienu nevajadzētu izbaudīt?

Skaidrs, ka gribas nedaudz skaistuma, elegances, greznības, bet to visu var panākt ar nelieliem pūliņiem un līdzekļiem. Daudzi jaunie pāri, kuri dzīvo kopā, aizbildinās ar to, ka kāzas nevar atļauties. Bet patiesībā jau juridiskās formalitātes prasa vien dažus desmitus eiro.

Bet saderināšanās gredzeni un pat laulības gredzeni nemaz nav obligāta opcija, tā ir katra pāra brīva izvēle. Bet, ja tomēr tie gredzeni ir tik svarīgi, tad gan saderināšanās gredzeni, gan laulības gredzeni ir nopērkami arī par salīdzinoši nelielām summām. Ne jau tikai zelts ir vienīgais variants. Ļoti bieži šobrīd izvēlas tieši sudraba gredzenus, kas ir gan skaisti, gan pieejami par lieliskām cenām. Arī visās citās jomās var atrast izdevīgas alternatīvas un galu galā sarīkot skaistas, bet nedārgas kāzas, izplānot ekonomisku kāzu ceļojumu.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *