Autiņi vai pamperi – izvēle, kas var ietekmēt bērna nākotni

Jums būs jāizvēlas starp vienreizlietojamām autiņbiksītēm vai auduma autiņiem, kas lietojami vairākkārt. Vairums vecāku uzvēlas vienreizlietojamās autiņbiksītes (pamperi), tomēr vēlme nepiesārņot apkārtējo vidi palielinās, līdz ar to palielinās to vecāku skaits, kas izvēlas autiņbiksītes, kas izmantojamas atkal un atkal.

Vienreizlietojamās autiņbiksītes

Tā saucamie pamperi maksimāli vienkāršo autiņu nomaiņu. Šādas autiņbiksītes ir vienkārši uzvilkt un novilkt, tās nav jāsaloka, nav jāsasprauž un tās vienkārši var izmest laukā, kad kļuvušas netīras.

Vienreizlietojamās autiņbiksītes lieliski noder ceļojuma laikā ērtuma dēļ vien. Pats galvenais – jums nebūs jānēsā līdzi slapjās un netīrās autiņbiksītes, lai mājās tās mazgātu.

Vienreizlietojamās autiņbiksītes nopērkamas jeb kurā lielveikalā un aptiekā.

Nekad tās nemetiet tualetes podā. Iespējams iegādāties speciālu miskasti šādām autiņbiksītēm – tā izolēs nelāgo aromātu un jums savā bērnistabā nevajadzēs iekārtot, piemēram, bezgaumīgu miskastes maisu.

Vairākkārt lietojamie autiņi

Kaut arī sākotnēji šādi autiņi šķiet krietni dārgāki, ilgtermiņā to lietošana patiešām atmaksājas. Tomēr ar auduma autiņiem ir lielāka noņemšanās. Tie ir jāskalo, jāsterilizē, jāžāvē. Lai vienmēr būtu pārliecība, ka pie rokas būs tīrs autiņš, jāiegādājas vismaz 24 autiņi, bet, jo vairāk būs iegādāti, jo retāk tie būs jāmazgā.

Pērkot auduma autiņus, izvēlieties labākos, uz šo preci naudu netaupiet. Tie ilgāk kalpos un labāk uzsūks šķidrumu. Arī mazulis jutīsies labāk kvalitatīvākos autiņos.

Autiņu nomaiņa

Lieki teikt, ka, līdzko autiņi kļuvuši slapji, tie ir jānomaina. Jaundzimušajiem tas ir jādara pēc iespējas biežāk. Autiņš noteikti jānomaina pēc tam, kad mazulis tikko pamodies vai paēdis, kā arī pirms gulētiešanas. Jums būs nepieciešama arī pārtīšanas virsmiņa ar augstām malām, lai mazulis no tās nevarētu izvelties. Vajadzēs arī zīdaiņiem piemērotās mitrās salvetes, ūdeni, ja nepieciešams, krēmiņu bērna dupsim.

Higiēna

Vairākkārt lietojamie autiņi jāmazgā ļoti rūpīgi. Jebkuras amonjaka atliekas, kas sastopamas urīnā, kairina bērna ādu un var rasties iekaisums. Bērna ādu var kairināt arī spēcīgi mazgāšanas līdzekļi. Vislabāk lietot EKO līdzekļus veļas mazgāšanai vai speciāli bērniem paredzētus mazgāšanas līdzekļus.

Autiņi jāvāra tikai tad, ja tie ļoti netīri vai jau kļuvuši pavisam pelēki, savādāk pietiek, ja tos tikai izmazgā un izskalo bez vārīšanas. Mūsdienās vārīšana vairs nemaz nav modē.

Ja bērnam zem autiņiem radies izsutums, tad nepieciešama ārstēšana (smagākos gadījumos) vai cita rīcība no jūsu puses – mainiet biežāk autiņus, ik pa brīdim piedāvājiet mazulim gaisa peldes, ļaujiet padzīvoties ar pliku dibentiņu.

Varat lietot speciālus krēmus autiņu zonai, bet, ja bērna dibentiņš nav apsārtis, tad tas nav nepieciešams. Lieka ķīmija nekad nenāk par labu, labāk izmantojiet tīru ūdeni apmazgāšanai un gaisa peldes.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *