“Vogue” – oriģinālā stila bībele

Vogue

Divdesmitā gadsimta beigās modes žurnāli, to redaktori un darbinieki bija ieguvuši varu un ietekmi, kas ar dažiem izmeklētiem vārdiem modes māksliniekus un virzienus pacēla slavas virsotnēs vai nolēma iznīcībai. Visvarenākais – Vogue – pazīstams ne vien kā ietekmīgākais , bet arī kā vies no vecākajiem modes žurnāliem. Tas noteicis kvalitātes latiņu un stilu citiem izdevumiem un pašlaik tiek izdots 19 valstīs! Nopērkams arī Latvijā.

Arturs Boldvins nelielo nedēļrakstu Vogue nodibinājis 1892.gadā, lai atspoguļotu dzīvi Ņujorkā. Taču īsteno augšupeju žurnāls piedzīvoja pēc sava dibinātāja nāves, kad to iegādājās kāds jurists un izdevējs vārdā Kondē Nasts. Viņš žurnālā ieviesa reklāmas un rakstus par sabiedrisko dzīvi un modi. Žurnāls kļuva daudz krāsaināks un sāka iznākt reizi divās nedēļās, tam parādījās veiksmīgas britu un franču versijas, un Vogue pārtapa par aizraujošu žurnālu pārtikušām sabiedrības dāmām. Žurnāls vēl aizvien ir no dārgā gala. Nastam izdevās pārliecināt reklāmdevējus maksāt lielas summas, lai sasniegtu šo līdz šim nepamanīto mērķauditoriju un izdevums kļuva ne vien pievilcīgāks, bet arī krietni vien ienesīgāks.

Drīz vien Nasts nolīga kādu slavenu portretu fotogrāfu un žurnāls atkal ieguva īpašu spozmi. Vogue arī iepriekš pievilināja lasītājas ar skaistiem attēliem, taču tagad parādījās fotogrāfijas, kurās pozēja tolaik slavenas aktrises un dažādas skaistules.

Laikā, kad Vogue sasniedz Lielbritāniju, valsti plosīja karš un cilvēki bija drūmi. Tomēr, kara laiks bija pat labvēlīgs žurnāla izdošanai. Sievietes, kuru vīri atradās frontē, meklēja patvērumu žurnāla lappusēs. Vogue bijis un ir visu laiku pārdotākais amerikāņu modes žurnāls – neviens vēl ar to nav spējis sacensties.

Lai gan mūsdienās īpaši populāra ir reklāma internetā (http://www.low-cost-ads.lv/) ,žurnālos publicētās reklāmas vēl aizvien ir nepieciešamas. Reklāma internetā nespēj dot tik daudz kā drukātā reklāma. Protams, drukātās reklāmas ir krietni dārgākas kā reklāma internetā, tomēr auditoriju tā sasniedz lieliski. Cilvēki vēl aizvien mīl žurnālus un grāmatas, jo dators jau ir apnicis. Cik var sēdēt internetā, vai ne tā?

 

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *