Pārliecinoši vadīt auto arī ziemā — tas ir iespējams

ziemas ceļš

Tiklīdz sākas ziema un apgrūtinoši laika apstākļi, autovadītājiem sākas stress, jo viņiem ik dienu ir jāvelta ļoti liela uzmanība tam, lai ieplānoto maršrutu nobrauktu bez starpgadījumiem. Auto vadīšana ziemas apstākļos prasa īpašas iemaņas, kas bieži vien ir nepietiekamas tiem vadītājiem, kuri autoskolā ir apmācību izgājuši vasarā, tā arī ne reizi nesastopoties ar sniegu un ledu, lai kaut vai saprastu, kāda ir atšķirība starp braukšanu ziemā un vasarā. Bet tad, kad tiesības jau iegūtas, pie auto stūres jāsēž vienam pašam, nav blakus instruktora, kurš sniedz padomus vai pat spiež pedāļus, ja tas ir nepieciešams.

Tomēr, lai ziema nesāktos ar bažām par to, vai pietiks prasmju braukšanai, tad par to jādomā jau laikus. Protams, ka labākais variants būtu par šo faktoru domāt jau tad, kad vēl nav sākta autoskola. Tas nozīmē, ka autoskola jāuzsāk tādā sezonā, lai braukšanas apmācību laikā sanāktu pietiekami trenēties arī ziemas apstākļos. Protams, ka būtiski ir arī tas, kāda autoskola ir izvēlēta. Tai jābūt uzticamai, ar zinošiem pedagogiem un instruktoriem. Piemēram, autoskolai http://credoautoprieks.lv/ ir jau 12 gadu pieredze šajā jomā un labi statistikas rādītāji.

Ko darīt tad, ja autoskola jau sen aiz muguras, bet ziemas braukšanas prasmes ne tuvu nav tās labākās, trūkst pārliecības par sevi?

Tad labu rezultātu var sniegt ziemas braukšanas apmācība zinoša instruktora vadībā. Tas ir braukšanas kurss, kas notiek speciālā poligonā. Instruktors koncentrējas tieši uz to, lai apmācītu braukt ziemas apstākļos, iemācītu rīkoties, ja sākusies sānslīde, ja ir strauji jābremzē un jāsavalda auto apgrūtinošos ceļa apstākļos.

Pēc šādas apmācības ikviens autovadītājs uz ceļa jutīsies daudz drošāks un pārliecinātāks par savām prasmēm. Tādā veidā būs iespējams samazināt riskus iekļūt nepatīkamās situācijās.

Ziemā satiksmes drošība ir daudz vājāka ne tikai tāpēc, ka ir apgrūtinoši apstākļi, bet arī tāpēc, ka automašīnas ne vienmēr ir pietiekami labi sagatavotas ziemai. Arī par to katram braucējam īpaši jāpadomā.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *