Vai ir viegli uzcelt savu māju?

mājas projekts

Sapnis par savu māju ir ikvienam. Bet ne visiem izdodas to piepildīt. Kā arī var būt dažādi veidi, kā šo sapni piepildīt. Visvienkāršāk jau ir māju nopirkt. Bet liela daļa tomēr vēlas visu izdarīt paši — un nolemj savu sapņu māju uzcelt. Tieši tādu, kādu vēlas, līdz pašam mazākajam sīkumam.

Arī mēs nolēmām savu māju celt, jo no vairākiem variantiem, ko apskatījām, nebijām atraduši to, kas tiešām patīk. Un mums vēl bija papildu faktors — no vecākiem bijām mantojuši nelielu gabaliņu zemes. Un vienmēr biju sapņojusi, ka mana ģimenes māja būs tieši šajā vietā — ļoti ainaviskā un mierīgā pilsētas nomalē.

Kādu māju celt?

Pirmais punkts, kurā jau apstājāmies ar savu ideju par māju, bija pats mājas projekts un veids. Mums ar vīru diezgan atšķīrās viedokļi par to, kādu gribam savu ģimenes māju. Vīrs vēlējās divus stāvus, bet es vienu. Un pats projekta tips arī katram simpatizēja cits. Tāpēc pavadījām diezgan daudz laika meklējot kompromisus šajā jautājumā. Un tikai tad varējām dot speciālistiem starta signālu, lai sagatavo ēkas projektu. Pa vidu vēl bija visas formalitātes, lai vispār varētu sākt būvniecību. Un pagāja krietns laika, kad patiešām jau sākās kādi reāli darbi. Pirms tam vēl sanāca vesela epopeja ar to, lai atrastu uzticamu būvnieku brigādi, kas gatava strādāt pa adekvātu cenu.

Nebeidzamā celtniecība

Un tad sākās ilgais ceļš kāpās… Viss gāja ļoti lēnām. Meistari strādāja pamatīgi, bet tiešām temps bija lēns. Tad ik pa laikam bija kādas tehniskas un praktiska ķibeles, kas iepauzēja celtniecību. Vajadzēja meklēt kādus speciālus risinājumus, pasūtīt kaut ko no ārzemēm utt. Kad jau bija tikts līdz tam, ka var sāk iekšdarbus, biju ļoti laimīga, jau gara acīm skatīju savu māju gatavā veidolā.

Gandrīz katru dienu aizbraucu uz būvlaukumu, jo man patika skatīties, kā iet uz priekšu. Jau sadarbojos ar interjera dizaineri, kur man palīdzēja izdomāt, kā iekārtot istabas, kādas mēbeles izvēlēties. Jo drīz jau vajadzēja piegādāt celtniekiem materiālus iekšējai apdarei. Galu galā tas viss jau tuvojās nobeigumam. Mēs jau daļēji bijām pārveduši mantas, iekārtojuši istabas. Celtnieki vairāk rosījās ārpusē, pabeidza dažādus sīkumus. Pēdējā brīdī vīrs izdomāja, ka tomēr pie mājas vēlas uzcelt arī garāžu, tāpēc vienojās ar tiem pašiem celtniekiem, ka viņi arī to uzņemsies. Un ar to arī nācās noņemties, bija jāatrod droši garāžas vārti. Vīrs gribēja, lai garāžas vārti ir automātiskie. Beigu beigās īstie garžās vārti atradās pie https://ripo-baltic.com/varti.

Māja nekad nav īsti gatava

Tagad jau dzīvojam savā mājā, esam apmierināti ar to. Tomēr vienalga ir sajūta, ka māja nekad nav gatava, ir tik daudz dažādu sīkumu, ar kuriem ikdienā sanāk nodarboties. Pagāja ilgāks laiks, kamēr tikām galā ar pagalma iekārtošanu un apzaļumošanu. Tad vēl pēc tam tikai uzstādījām žogu un teritorijas vārtus. Māja jau ir tā, kas vienmēr prasa uzmanību un rūpes. Un to tagad jūtam. Pirms tam dzīvojām īrētā dzīvoklī, bet tagad ir jāveido jauni paradumi, kas atbilst mājas saimniekiem. Par visu jāzina, viss jāuzmana. Un mājā, kurā dzīvo, kaut kas nolietojas, saplīst vai ir jāpapildina. Tas, manuprāt, ir tāds nebeidzams process.

Lai gan dzīvei mājā ir arī sava garoziņa un arī jārēķinās ar lielākiem ikmēneša izdevumiem, tomēr nenožēlojam, ka izlēmām par šādu risinājumu. Tas ir liels ieguvums bērniem, jo viņiem ir savas istabas, pagalms, kur spēlēties. Vasarā varam atpūsties dārzā un izbaudīt saulīti turpat mājas priekšā. Un man ļoti patīk, ka pie mājas varam rīkot dārza ballītes.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *