5 lietas, kas ietekmē to, cik labs autovadītājs tu būsi

20

Uz ceļiem ik dienu redzam daudz automašīnu, katru no tām kāds vada. Visi šie cilvēki ieguvuši autovadītāja apliecību, tomēr ne visus gribētos saukt par labiem autovadītājiem.

Kas ir tie faktori, kuri atstāj būtisku ietekmi uz topošo autovadītāju un viņa prasmēm

Autoskolas izvēle

Paši pamati autovadītāja prasmēm, protams, tiek ielikti autoskolā. Tāpēc autoskola būtu jāizvēlas uzmanīgi, domājot ne tikai par savu finansiālo izdevīgumu, bet arī pakalpojuma kvalitāti. Latvijā ir vairāk nekā 200 autoskolu. Ieteicams noskaidrot, kādi ir autoskolas reitingi, to var izdarīt CSDD mājaslapā.

Augstāks reitings liecina par autoskolas spēju sekmīgāk sagatavot kursantus CSDD eksāmeniem. Piemēram, autoskola “Credo Autoprieks” par mērķi izvirzījusi par sevi pārliecinātu autovadītāju ar labām braukšanas iemaņām sagatavošanu, ko veiksmīgi arī dara jau daudzus gadus.

Ceļu satiksmes noteikumu izpratne vai tikai “iekalšana”

Viens no faktoriem, cik autovadītājs ērti un pārliecināti jūtas jebkurā situācijā un vietā uz ceļa, ir fakts, kā viņš ir mācījies ceļu satiksmes noteikumus. Vai tie patiešām tiek izprasti un ir spēja tos izmantot jebkurā pasaules malā, vai arī tiek “iekalts” tikai tik, lai nokārtotu eksāmenu, bet reālajā dzīvē caurumi zināšanās var radīt bīstamas situācijas uz ceļa.

Braukšanas instruktora prasmes un personība

Braukšanas instruktors ir ļoti nozīmīga persona jaunā autovadītāja dzīvē. Tieši instruktors ir tas, kurš veido attieksmi pret pašu auto, pret ceļu, satiksmi, citiem tās dalībniekiem. Instruktors uzliek arī šo zināšanu, prasmju, ceļa ētikas latiņu, aizvirzot līdz tai arī savu apmācāmo.

Autoskolā “Credo Autoprieks” strādā vairāk nekā 70 profesionālu braukšanas instruktoru.

Psiholoģiskā noturība un prasme reaģēt stresa situācijās

Labs autovadītājs nedrīkst būt pārāk bailīgs un nepārliecināts. Tieši šāda attieksme uz ceļa ir pat bīstamāka par pārgalvību. Minstināšanās, nespēja sevi kontrolēt stresa situācijās var radīt nopietnus draudus uz ceļa.

Savlaicīgi treniņi apgrūtinošos braukšanas apstākļos

Grūti uz ceļa klājas tiem autovadītājeim, kur apmācību laikā nav pietiekami trenējušies braukt apgrūtinošos apstākļos.

Iesakām izlasīt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *